Şarj Ömrünün Tükenmesine Neden Olan Hatalar!

Akıllı telefonlar piyasada gitgide çoğalmaya başlıyor. Böylelikle telefon fiyatlarında da düşüş yaşanıyor. Bu düşüşten dolayı da akıllı telefon kullanım oranı artıyor. Böylelikle akıllı telefonların bir numaralı özelliği olan internet kullanım sayısında da artış oluyor. İnternette bataryayı en fazla tüketen uygulamalardan biri olduğu için bataryanın ömrünü uzatacak birkaç öneri işinize yarayabilir.

Sahte şarj aleti kullanmak

Bataryanın süresini azaltan en önemli etkenlerden biri. Orijinal şarj aleti kullanmak hem telefon için daha sağlıklı hem de şarj açısından artış yaşamanızı sağlar. Çünkü orijinal olmayan şarj aletleri, gerçeğiyle aynı akım değerinde ve güçte performans vermez. Görüntüde aynı olsalar da performans olarak çok farklıdırlar. Gerekmedikçe sahte şarj aletlerinden kaçının.

Şarj tamamen bitmeden şarj etmek

Telefonunuzu şarjının hepsi bittiği zaman şarj etmeye başlayın. Bataryanız zayıf uyarısı çıktığında telefonunuz şarja takmayın. %0 olana kadar telefonunuzu kullanın. Bu bataryanın ömrünü artıracaktır. Telefonunuz %100 şarj olduktan sonra hemen şarjdan çıkarın. Tamamen şarj olmuşken hala şarj etmeye çalışmak bataryanın ömrünü azaltır.

Bir süre şarj etmek

Telefonunuzu 2 dk şarj edip prizden çıkarmak tamamen yanlıştır. Çünkü ilk öneride dediğim gibi şarjın hepsi bitmeden şarj etmeye çalışmak bataryayı tüketir. Eğer zamanınız yoksa ve kısa bir süre şarj edip telefonu şarjdan çıkardıysanız, bir daha %0 olana kadar telefonu şarj etmeyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yukarı git