• 1524 içerik
  • 24 kategori
  • 2947 yorum

SAS Zombie Assault 3 – Telefon ile Multiplayer Oynanabilecek Oyunlar

Bir zamanlar bilgisayar üzerinden saatlerce oynanan çok oyunculu (multiplayer) oyunlar bugün cep telefonlarımıza taşınmış bulunmakta. Hemen hemen her cepte 1 tane bulunan bu telefonları artık günümüz teknolojisinde oyun aleti olarak da kullanabiliyorsunuz.

Eskiden bilgisayar üzerinden multiplayer olarak oynanan Counter Strike, Age of Empires gibi şimdi mobil platformlara taşında ve daha da çeşitlendi. Ve bu çeşitlilik hızla büyüyor. Biz de cep telefonu ile oynanabilecek multiplayer oyunları sizler için derlemek istedik ve ilk yazımız ile yola koyulduk.

Android veya iOS ile multiplayer olarak oynayabileceğiniz oyunlardan ilki SAS Zombie Assault 3 oluyor. SAS Zombie Assault 3 aynı wireless ağı gerekmeden internet üzerinden arkadaşlarınız ile oyun oynayabilirsiniz. Oyunun içeriğinden kısaca bahsetmek gerekirse;

SAS Zombie Assault 3, 2D görüntüye sahip. Oyuna başlamadan önce maksimum 4 kişilik bir ekip kuruluyor. Bu 5 kişilik ekip içerisinde herkesin 1 yardımcı adamı olabiliyor. Yardımcıyı oyunun ilk ekranındaki ACTIVE butonu ile aktif hale getirebilirsiniz.. Yani maksimum 4×2 =8 kişi ile bölüme başlangıç yapabiliyorsunuz.

Ekibinizi ve takımını oluşturduktan sonra oyuna başlıyorsunuz. Sadece üst kamera bulunan oyunda 3 evre bulunuyor. 3 evre de canavarlar (böcekler, zombiler, kurtlar vs.) üzerinize geliyor ve sizi öldürmeye çalışıyor. Yüzlerce canavar var. Öldürmekten bıkacaksınız bazen. 🙂 Öldükten sonra bir süre sonra yeniden doğuyorsunuz. Ancak siz ölüyken eğer oyunda başka bir oyuncu kalmamışsa yani herkes ölmüşse oyun başarısızlıkla sonuçlanıyor.

Karakterinizi de oyun oynadıkça geliştirebiliyor, para kazandıkça ekipmanlar alabiliyorsunuz.

Oyunu kısaca özetledikten sonra nasıl multiplayer-arkadaşlarınızla oynayabileceğinizi anlatalım;

SAS Zombie Assault 3’ü multiplayer oynamak için hemen hemen tüm multiplayer oyunlarda olduğu gibi 1 kişinin odayı kurması isteniyor. Bunun için odayı kuracak kişinin oyunda Start > Start > Play Private Match > Start New Match > herhangi bir mod > Start yolunu takip etmeli ve oyunu kurmalısınız. Oyun kurulduğunda size alt kısımda Match ID olarak 4 haneli bir oda numarası verecek. Siz de bu 4 haneli kodu arkadaşlarınıza iletiniz. Arkadaşlarınız da Start > Start > Play Private Match yolunu takip ederek Enter Match ID yazan bölüme oda numarasını yazarak oyuna katılabilirler.

Oyunda 2 sorun bulunuyor;

İlk sorun oyunu kapattıktan sonra oluşan ses sorunu. Oyundan çıktıktan sonra oyunun sesi ana ekranda devam ediyor. Görev yöneticisinden veya Ram temizle bölümünden oyunu kapatmanız gerekmekte.

Diğer sorun ise oyunu küçülttüğünüz zaman ağ kopuyor. Gerçi bu tüm oyunlarda böyledir ama Match ID’yi arkadaşlarınıza iletebilmeniz için ya arkadaşınızın yanınızda olması ya da bir bilgisayardan bu ID’yi ona iletmeniz gerekmekte.

Oyunun linkleri;

[market link=”https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ninjakiwi.sas3zombieassault&hl=tr” icon=”Android”]

[market link=”https://itunes.apple.com/us/app/sas-zombie-assault-3/id482755909?mt=8″ icon=”iOS”]
Oyundan görüntüler;

sas zombie assault (3) sas zombie assault (2) sas zombie assault (4) sas zombie assault (5)

Sinan

Yazar: Sinan

#editör

26 yaşındaki editör Çukurova Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi mezunu. Özellikle teknoloji dünyasındaki yenilikleri paylaşmayı sever ve bu paylaşımlardan bir şeyler öğrenilmesini ister.

391 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.