• 1527 içerik
  • 24 kategori
  • 2954 yorum

Sesli Asistan Cortana’nın Yeni Özellikleri!

Microsoft’un sesli asistanı olan Cortana, Windows Phone 8.1 ile birlikte gelmiş ve kullanılmaya başlanmıştı. Cortano, kullanıcılarına birçok konuda yardımda bulunuyor ve maç skorlarına kadar tahminlerde bulunuyordu. Şimdi ise Cortana’ya yeni özellikler ekleniyor.

Birçok özelliğin bulunmasına rağmen Microsoft’un sesli asistanı Cortana’ya yeni özellikler ekleniyor. Yakın bir zamanda yayınlanacak olan bir güncelleme ile bu özellikler Cortana’ya gelmiş olacak. Bu özellikler arasında önemli arama sonuçları ve özel günleri hatırlatma gibi yenilikler bulunuyor. Özel günleri hatırlatma özelliği sayesinde, kişilerin önceden kaydettiği özel günleri otomatik olarak bildiriyor. Bu sayede kişiler hatırlatıcı uygulamalarını kullanmak zorunda kalmayacaklar.

Güncelleme ile birlikte yemek tavsiyelerinde de bulunacak olan Cortana, kullanıcıların yemek seçme işini kolaylaştıracak. Kullanıcıların belirlemiş olduğu belli saatlerde birçok yemek tavsiyesi verecek. Böylece kullanıcılar yemek saatlerinde ne yiyeceklerini düşünmek zorunda kalmamış olacaklar. Gelecek olan bu yenilikler sayesinde Cortana, Apple’ın Siri uygulamasını geçebilir mi göreceğiz.

Bu yeni güncellemenin ne zaman geleceği ise henüz belli değil. Çıkan iddialara göre güncelleme 1 hafta sonra yayınlanacak.

Funda

Yazar: Funda

#editör

Eskişehir Anadolu Üni. Kimya mezunu. Kimya onun için vazgeçilmez olsa da, Medya ve Teknolojiye ilgisini geliştirerek, hayatına bu yönde devam etmekte.

520 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.