Shazam – iOS Müzik Bulma Uygulaması

    Heyy bu parça cidden hoşuma gitti.  -Dostum bu çalan parçanın adını biliyor musun ?  -Hayır dostum ne yazik ki. -Peki ya sen x ? ya sen y ?  cevap = HAYIR ! ise sizleri bu durumdan kurtaracak bir program ile tanıştırayım.( Aslında çoğunuzun bildiğini tahmin ettiğim program SHAZAM ! )

Herhangi bir kafede veya yolculukta çalan radyoda ya da herhangi bir yerde duyduğunuz ve hoşunuza giden bir parçayı kim bilmek istemez ? Shazam adlı programımız geniş arşivi ile bize bu imkanı sunuyor. Tek yapmanız gereken merak ettğiniz şarkı çaldığı zaman programı açıp mavi ekranımıza dokunmak. Kalanını Shazam‘a bırakın.

Şarkının popülerliğine göre ortalama 5 saniye içerisinde istediğiniz şarkıya ulaşabilir hatta program sayesinden bu şarkının Youtube videosuna ve üstüne üstün şarkının sözlerine tek tıklama ile ulaşmanız mümkün.

Sonuç olarak iPhone, iPad gibi cihazlarda çalan müziğin ismini bulmaya yarayan uygulamayı ücretsiz olarak alt kısımda bulunan iTunes butonundan indirebilirsiniz. Dilerseniz yıldız derecelendirmesi ile uygulamayı değerlendirebilir uygulamanın düzgün çalışıp çalışmadığını veya diğer yorumlarınızı yorum kısmından iletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yukarı git