• 1527 içerik
  • 24 kategori
  • 2954 yorum

Sıcak Havalar Telefonlarınızın Patlamasına Yol Açabilir

Havanın aşırı ısınmasından dolayı cep telefonlarının bu durumdan çabuk etkilenebileceğini söyleyen Cep telefonu ve elektronik eşya uzmanı Ersin Dindaş, sıcak havalarda ortaya çıkabilecek durumlardan bahsetti.

Bu zamana kadar yaşanan en sıcak Haziran ayını yaşamıştık ki, bu sıcak hava dalgası hala devam etmekte. Sıcakların bu kadar artması insanları olduğu kadar, teknolojik aletleri de etkisi altına alıyor.  Fazla ısınmadan dolayı patlamalara karşı dikkatli olmamızı öneren Ersin Dindaş, bu konuyla ilgili görüşlerini şöyle açıkladı.

Cep telefonları çalıştıkça da ısınabiliyor. Güneşin verdiği ısıdan dolayı da bir ısı yüksekliği oluşuyor. Bizim bildiğimiz kadarıyla cep telefonunun 45 derece gibi bir ısısı var. 45 derecenin üzerine çıktığında zararlı olduğunu düşünüyoruz. Bu yüzden mümkün olduğunca cep telefonlarını güneş ışınlarına maruz bırakılmaması gerekir. Çünkü telefon sıcaklığı belirli bir ısının üzerine çıktığı zaman bomba gibi patlama riski var. Batarya sonuçta araçtaki aküden pek bir farkı yok ikisi de enerji tutuyor. Telefon patladığı zaman kullanıcıya da büyük zarar verebilir. Bu yüzden çok tedbirli olmamız gerekiyor, güneş enerjisinden olsun, şarjdayken olsun. Günümüzde cep telefonlarını bir organımız gibi sürekli yanımızda taşıyoruz. Bu yüzden kullanıcıların dikkatli olmalarını ve bilinçli telefon kullanmaları konusunda uyarıyoruz” dedi.

 

Yiğit

Yazar: Yiğit

#editör

Dünyanın en ciddi insanıyım. Cıvıklığı hiç sevmem. Kendi aranızla konuşmayın.

274 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.