• 1528 içerik
  • 24 kategori
  • 2954 yorum

Sim Kartınız 4.5G’ye Uyumlu Mu?

1 Nisan 2016 tarihinden itibaren 4.5G teknolojisine geçiş yapacağız, peki geçiş yaptığımız da sim kartınız uyumlu olacak mı cevabını alabileceksiniz.

Bildiğiniz gibi 4.5G ihalesi sonuçlandı. Operatörler son çalışmalarını yapacak ve 1 Nisan 2016 tarihinde geçiş başlayacak.

Bu haberimizden sonra yapacağımız haberimizde Hangi Telefonlar 4.5G Destekliyor? başlıklı yazımız ile birlikte sizleri haberdar edeceğiz. Telefonunuz destekledikten sonra düşüneceğiniz diğer bir konu da sim kartınız destekliyor mu sorusu olacaktır.

4_5-banner-logo

 

Eğer Turkcell abonesi iseniz buradaki bağlantıya gidip sayfanın ortalarında bulunan 4.5G’ye Hazır Mısınız? bölümünden cep telefon numaranızı ve Turkcell şifrenizi yazarak kontrol edebilirsiniz. Eğer 1 ay içinde sim kart değişimi yaptıysanız yeni bir sim kart almanız gerekmiyor.

logo000019

Avea aboneleri için durum biraz daha kötü çünkü, Avea kullanıcıları sim kart değiştirmesi gerekiyor. Cihazınız desteklese dahi sim kartınızı değiştirmeniz gerekmektedir.

4-5g-detay

Vodafone için ise her şey pür-i pak durumda. Hali hazırda kullandıkları sim katlar 4.5G ‘yi destekliyor. Cihazınız desteklediği sürece sim kart değiştirmenize gerek kalmıyor.

 

Yiğit

Yazar: Yiğit

#editör

Dünyanın en ciddi insanıyım. Cıvıklığı hiç sevmem. Kendi aranızla konuşmayın.

274 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.