Simcity Buildit iOS / Android İnceleme

Merhaba MobilAmca takipçileri,

Bu gün sizlere iTunes’in Türkiye mağazasında henüz bulunmayan Simcity Buildit oyununu tanıtacağım. İsminden de anlayacağınız üzere oyunumuz EA Games‘in PC’ye çıkardığı Simcity ‘nin mobil versiyonu. Oyunu bulmak biraz zor oldu, çıkışını gördükten sonra Türkiye mağazasında bulamadım fakat en son araştırmalarım sonucu New Zealand mağazasında buldum ve incelemeye aldım hemen.

Oyuna baktığımız da ise birebir PC versiyonu ile benzerlikler içeriyor. Grafik olarak PC’de olduğu gibi beni tatmin etti. Karşılaştırma olarak PC versiyonu ile bakıyorum çünkü mobil versiyon diyebileceğim bir şey yok. Hatırladığım kadarıyla PC’deki Simcity Türkçe değildi, mobil versiyonunda oyunu oynayacak arkadaşlar için müjdeyi vereyim. Türkçe olarak oynayacaksınız.

screen640x640 (1)

Apartmanda oturanların sizle iletişim halinde olmaları gerçekten güzel bir detay olmuş. Ayrıca apartmanların isimleri gibi her şey Türkçe olması benim oyunu sevme nedenlerim arasına girdi açıkçası. ” Defne Apartmanı veya Parkın yanında oturmak çok güzel, köpeğimizin ikinci kuyruğu çıktı ” gibi etkileşimler güzel olmuş. Uzaylılar, Deprem, Tsunami gibi doğal afetler var ve bu görevleri yaptıkça altın anahtar kazanıyorsunuz. Altın anahtar ile de geliştirmeleri yapabiliyorsunuz.

screen640x640 (3)

 

Arkadaşlarınız ile de malzeme alışverişi yapabiliyorsunuz, Facebook ile login olduktan sonra ticaret yapabiliyorsunuz. Simcity’nin Pc versiyonundaki kötü detaydan sonra mobilde de aynısını bekliyordum oyunu başlarken. Beni şaşırtmadı açıkçası, yine sınırlı bir alanda takılıyoruz ve bu sınırlı alan içerisinde de sınırlı yerler var. Bunları da özel maddeler ile açmaya çalışıyoruz. Tabiki bu kadarı da olsun diyorum ve beğenize sunuyorum oyunu.

Bu arada iOS kullanıcıları için oyunu New Zealand ülkesine getirip indirebilirler.

[market link=”https://itunes.apple.com/nz/app/simcity-buildit/id913292932?mt=8″ icon=”iOS”]

[market link=”https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ea.game.simcitymobile_row” icon=”Android”]

screen640x640 (4) IMG_2329

 

Görüntülemeler
124

Tüm Yorumlar

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.