Sky Map – Android Astronomi Uygulaması

Sky-Map.jpg

Geceleri gökyüzüne bakıp yıldızları düşündüğünüz oluyor mu? Astronomiye ilginiz varsa ve yıldızları merak ediyorsanız Sky Map android uygulamasını denemenizi öneriyoruz.

Google geliştiricilerinin hazırlamış olduğu Sky Map android uygulaması cihazınızın GPS konum özelliklerini ve pusula özelliğini  aynı zamanda ay,gün ve saat detaylarını kullanarak  yerinizi tespit ediyor ve bulunduğunuz yerden gökyüzünün görünüşünü cihazınıza yansıtıyor.

Uygulamayı kullanırken gökyüzünde gezinmek için cihazı hareket ettirebilirsiniz ya da seçeneklerden “manual mode” ayarını yaparsanız da kolayca cihazı oynatmadan parmaklarınızı ekranda gezdirerek inceleyebilirsiniz.

Ay’a göre konumunuzu, yıldız kümelerini, gökyüzündeki büyük yıldızları isimleri ile görebilirsiniz. Bir gece otururken ufuktaki bir parlak yıldızın ne olduğunu öğrenmek isterseniz uygulamayı açmanız yeterli.

Sky Map ile bir yıldızın veya gezegenin kordinatları da “search” seçeneğinden arama yaparak bulabilirsiniz. Örneği aramaya Mars yazdığınız zaman uygulama sizi Mars’a götürecektir.

Sky Map’in öğrenmenizi kolaylaştıracak bir uygulama olmasını umuyoruz.

Sky Map android uygulaması Google Play’de 266 bin kez indirilmiş ve 4.7 yıldız değeri ile kullanıcıların beğenisini almış durumda.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yukarı git