• 1527 içerik
  • 24 kategori
  • 2947 yorum

Sky Map – Android Astronomi Uygulaması

Geceleri gökyüzüne bakıp yıldızları düşündüğünüz oluyor mu? Astronomiye ilginiz varsa ve yıldızları merak ediyorsanız Sky Map android uygulamasını denemenizi öneriyoruz.

Google geliştiricilerinin hazırlamış olduğu Sky Map android uygulaması cihazınızın GPS konum özelliklerini ve pusula özelliğini  aynı zamanda ay,gün ve saat detaylarını kullanarak  yerinizi tespit ediyor ve bulunduğunuz yerden gökyüzünün görünüşünü cihazınıza yansıtıyor.

Uygulamayı kullanırken gökyüzünde gezinmek için cihazı hareket ettirebilirsiniz ya da seçeneklerden “manual mode” ayarını yaparsanız da kolayca cihazı oynatmadan parmaklarınızı ekranda gezdirerek inceleyebilirsiniz.

Ay’a göre konumunuzu, yıldız kümelerini, gökyüzündeki büyük yıldızları isimleri ile görebilirsiniz. Bir gece otururken ufuktaki bir parlak yıldızın ne olduğunu öğrenmek isterseniz uygulamayı açmanız yeterli.

Sky Map ile bir yıldızın veya gezegenin kordinatları da “search” seçeneğinden arama yaparak bulabilirsiniz. Örneği aramaya Mars yazdığınız zaman uygulama sizi Mars’a götürecektir.

Sky Map’in öğrenmenizi kolaylaştıracak bir uygulama olmasını umuyoruz.

Sky Map android uygulaması Google Play’de 266 bin kez indirilmiş ve 4.7 yıldız değeri ile kullanıcıların beğenisini almış durumda.

Sinan

Yazar: Sinan

#editör

26 yaşındaki editör Çukurova Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi mezunu. Özellikle teknoloji dünyasındaki yenilikleri paylaşmayı sever ve bu paylaşımlardan bir şeyler öğrenilmesini ister.

391 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.