Snapchat Hikayeleri, Artık Her Yerde Paylaşılabilecek!

Snapchat Hikayeleri, Artık Her Yerde Paylaşılabilecek!

Instagram’ın Stories özelliğini kullanıma sunmasıyla oldukça geri planda kalan Snapchat, yayınlayacağı yeni özelliği sayesinde kaybettiği popülerliği yeniden kazanmayı hedefliyor. Bir süre önce çok konuşulan yeni tasarım değişikliğinden sonra farklı bir özelliği ile karşımıza çıkan Snapchat, çok yakında Stories Everywhere özelliğini yayınlayacak.

Stories Everywhere, Snapchat üzerinden kaydedilen hikayeleri başka platformlarda da paylaşmanızı sağlayacak. Bu yeni özelliğinden sonra hikaye üretiminde artış olacağını düşünen Snapchat, uygulamanın daha da büyümesini planlıyor.

Bu özellik ile yalnızca hikayeler diğer sitelere paylaşılmıyor, ayrıca paylaşılmış olan sitelerden Snapchat’e üye olma şansı da veriliyor. Yani siteye girdikten sonra bir hikayeyi görüntüleyip, hemen ardından Snapchat uygulamasını indirmeniz ve üye olmanız için size öneride bulunulacak. Böylelikle Snapchat, üye sayısını arttırmak için farklı yollar da denemiş olacak.

Instagram ise bu süreçte boş durmadı ve geçtiğimiz günlerde paylaşılan hikayelerin daha uzun süre profilde yer alması için “öne çıkan hikayeler” özelliğini yayınladı. Bu özelliği ile bile Snapchat’in ilerisinde olsa da, Stories Everywhere özelliğinin gerçek etkisi çok yakında belli olacak.

Yazar Hakkında

Funda

Eskişehir Anadolu Üni. Kimya mezunu. Kimya onun için vazgeçilmez olsa da, Medya ve Teknolojiye ilgisini geliştirerek, hayatına bu yönde devam etmekte.

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.