Snapchat Ölüyor Mu?

Evan Spiegel tarafından 2011 yılında geliştirilen Snapchat uygulaması, Türkiye de 2016 yılında popüler oldu. Özellikle ünlülerin, bloggerların ve youtuberların günlük yaşamlarına yakından tanık olabilmek çok ilgimizi çekti. Tabi ki ünlüleri takip etmekten daha çok ilgimizi çeken şey ise kesinlikle Snapchat filtreleri!

O ne güzel pürüzsüz bir cilt, o ne sevimli bir köpek. 🙂 Her hafta filtrelere yenileri eklendiği gibi, Snapchat üye sayısı da katlanarak arttı. Filtrelerle çekilen fotoğrafları görüp, “Bunu hangi uygulamadan yapıyorsunuz?” diye soranlar Snapchat’i hemen indiriyordu. Taa ki Instagram’a hikaye özelliği gelene kadar. Kısa kısa videolarla günlük yaşamımızı paylaşmak ve 24 saat sonra her şeyin silinmesi herkesin ilgisini çekti. Zamanla Instagram’a da Snapchat kadar ileri düzeyde olmasa da filtreler eklendi.

Peki Instagram mı? Snapchat mi?

Tabi ki Instagram. Neden? Instagram’ın şahlanıp, Snapchate girmeyi unutmamızın sebebi, Instagram’ın daha uzun yıllardır hayatımızda olması ve herkese yayılması. Yani kullanıcı sayısının, takipçilerin fazla olması. Snapchat iyi-hoş ama attığımız bir Snapi 20-30 kişi görüyor. Aynı görüntüyü Instagrama attığımızda ise tüm arkadaşlarımız yani yüzlerce kişi görüyor. Tabi takipçi sayınız binlerce, milyonlarca ise durum sizin için daha önemli.

Instagramın da yavaş yavaş unutulduğu, ana sayfamızın birkaç saat yeni fotoğraf görmediği günlere ilaç gibi geldi hikaye özelliği. Bir de canlı yayın özelliği, yeni çıkartmalar ve anket gibi güncellemeler de  Instagram’ın yerini güçlendirdi.
Bakalım Instagram’ın yerini alacak bir uygulama hayatımıza girebilecek mi? 🙂

Görüntülemeler
83
Konu Kategorileri:
Mobil

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.