• 1530 içerik
  • 24 kategori
  • 2954 yorum

Snapchat’e Arttırılmış Gerçeklik Özelliği Geldi!

Snapchat yeni yayınladığı güncellemesiyle bazı yenilikleri de kullanıcılarına sundu. Güncellemenin getirdiği yenilikler arasında en dikkat çeken özellik ise arttırılmış gerçeklik oldu.

Uygulama, var olan filtrelerini daha da geliştirmeye devam ediyor. Yeni World Lenses filtreleri sayesinde Arttırılmış Gerçeklik deneyimi yaşayacaksınız. Son teknoloji görüntü, grafik ve sesler ile ortaya çıkan Arttırılmış Gerçeklik özelliği, Snapchat kullanıcılarının sayısını arttıracağa benziyor.

Daha önceden bilinen klasik filtrelerin dışında ağızdan çıkan gök kuşağı, kar ve korku efektleriyle uygulama başka bir boyuta geçiyor. Ayrıca gündemde yer alan olaylara göre de ilginç filtreler de kullanıma sunuluyor. (ABD başkanlık seçimi vb.)

snapchat-ios

Snapchat’in akıllı gözlüğü olarak tanıtılan Spectacles’in de asıl amacı ortaya çıkmış oldu. Uygulamada yer alan Spectacles ile eşitleme özelliği, bu akıllı gözlüğün çok yakında piyasada olacağının sinyallerini verdi.

Snapchat, sunduğu bu yeni özelliklerin yanı sıra tasarımını küçük de olsa yeniledi. Bundan böyle herhangi bir kullanıcının hikayesine basılı tuttuğunuzda başka bir kullanıcıya gönderebileceksiniz.

Snapchat yayınladığı bu yeni güncellemesini şuanda sadece iOS kullanıcıları için yayınladı. Çok yakında Android için de geleceği tahmin ediliyor.

Funda

Yazar: Funda

#editör

Eskişehir Anadolu Üni. Kimya mezunu. Kimya onun için vazgeçilmez olsa da, Medya ve Teknolojiye ilgisini geliştirerek, hayatına bu yönde devam etmekte.

523 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.