Sony Honami Mini Üzerinde Çalışıyor

Akıllı telefon pazarının önde gelen şirketleri üst düzey telefonları için bir de mini modeli çıkarmayı alışkanlık haline getirdi. Samsung’un S3 mini modeli ile başlayan bu akım S4 mini, Htc One Mini gibi modeller ile devam etmişti.

Anlaşılan o ki Sony de mini akımına katılacak. Sony’nin kamera odaklı 20MP kameralı, i1 kod adlı Xperi Honami cihazı üzerinde çalıştığını biliniyor ve 4 Eylül tarihinde cihazın görücüye çıkması bekleniyordu.

Bu günlerde ise Sony’nin Xperia Honami Mini adlı bir cihaz üzerinde çalıştığı dedikoduları gündeme gelmeye başladı. Sony’nin bu cihaz ile İphone 5S’e rakip olması bekleniyor.

Sony’nin mini felsefesininin diğer üreticilerden farklı olarak kompakt boyutlarda en iyi donanımı sunmak üzerine kurulduğunu söyleyen Sony,  Honami Mini modeli ile donanım olarak diğer mini modellerinden öne çıkmayı hedefliyor.

Kamerası ile öne çıkacak olan Xperia Honami’nin mini versiyonunun Xperia Honami kadar olmasa da iddalı bir kamera ile gelmesi bekleniyor. Teknik özellikilere baktığımızda ise cihazın 4-4.3″ arası bir ekran ve Snapdragon 800 cözümü ile gelmesi bekleniyor.

Şimdilik sadece dedikodu olan bu bilgilerin doğru olup olmadığını ilerleyen dönemde göreceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.