Sony, Sıkıntılı Günler Geçiriyor

Son zamanlarda sıkıntılı günler geçiren Sony, bir çok sektörden çekilme kararını aldı. Birçok alana yatırım yapan Sony, bunların meyvelerini alamadığı için batma noktasına geliyor. Pazar ve satış kaybı yaşayan şirket, kendini toparlamak için çok ağır önlemler alıyor. Birkaç yıldır zarar eden şirket bazı sektörlerden çekilme kararı aldı.

Yakın zamanda bilgisayar sektöründen tamamen çıkma kararı alan Sony, dizüstü bilgisayar kısmını da Japan Industrial Partners şirketine devretme kararı aldı. Bu satış nedeniyle de ciddi zarara uğradı. Televizyon ve eğlence sektöründen de çekilecek olan Sony günden güne zarara gidiyor. 2 departmanını da kapatacak olan Sony, satışlardan zarardan çıkamıyor bir türlü.

Mobil telefonlardan bile zarar eden şirket, her sektörde zarar etmeye başlayınca küçülmeye gitmeye başladı. Orta sınıf seğmentli telefonları toptan piyasadan çekmeyi amiral gemisi modellerine yoğunlaşacak sadece. Böylece iyi modellerden satıp, zarar yapmamaya düşünecek sadece. Para kaybını önlemek için kısa vadeli önlemler almak Sony’nin hayatını kurtaracak mı acaba?

Görüntülemeler
93
Konu Kategorileri:
Konu Dışı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.