Sony SmartWatch 3 İncelemesi ve Özellikleri

  • - 06 Eylül 2014

IFA 2014 Berlin’de Sony, tabiki sadece telefon tanıtımı yapmıyor. Günümüzün en yeni teknolojilerinden, giyilebilir akıllı cihaz olarak da kabul edilen akıllı saatlerini de tanıtıyorlar. Bu yazımızda resimlerle Sony SmartWatch 3’ü inceleyeceğiz.

  • Tasarım

Sony bu akıllı saatinde son derece sade bir tasarım kullanmış. Kauçuk çerçeveye sahip ekranın sadece tek bir düğmesi bulunuyor. Geleneksel saatler yerine sportif bir görünüm kazandırılan SmartWatch 3, metal tokası ile sağlamlığını da ortaya koyuyor. Ayrıca saat gövdesinin arka kısmı, paslanmaz çelikten yapılmış.

SmartWatch 3 - 1

  • Ekran ve Arayüz

Sony SmartWatch 3, tamamen düz olan, 1,6 inçlik 320 x 320 çözünürlüğünde TFT LCD ekrana sahip. Cihazda Android yüklü. Cihaz arayüzünde, Sony’nin kendi uygulaması olan Sony Lifelog uygulaması da kullanılabiliyor.

SmartWatch 3 - 2

  • İşlemci ve Hafıza

SmartWatch 3, Qualcomm Snapdragon 400 model yonga seti ile satılıyor. 512 MB RAM’e sahip olan cihazın pil gücü 420 mAh olarak belirtilmiş. Tabi ki bu özellikler akıllı saat için fazlasıyla yeterli. Ayrıca Sony güzel bir kronometre eklemeyi de unutmamış.

SmartWatch 3 - 3

Yorum

Sony, bu cihazı giyilebilir akıllı cihazdan öte giyilebilir bilgisayar gibi yaratmış. Sayılı olarak üretilecek olan cihazın en iyi giyilebilir Sony ürünü olduğunu söyleyebiliriz. Cihazın Avrupa’da 200 € civarında satışa sunulması bekleniyor.

SmartWatch 3 - 4

 

Görüntülemeler
90
Konu Kategorileri:
Mobil

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.