Sony Son Çeyrekte 9,9 Milyon Xperia Sattı

  • - 03 Kasım 2014

Sony, 2014’ün üçüncü çeyreğinin maliyet raporlarını takipçilerine duyurdu. Sony’nin 85,6 milyar Yen yani 762 milyon dolarlık bir zararda olduğu belirtilen yazıda önemli detaylara da yer verildi. Sadece Sony Mobil İletişim birimi 1,58 milyar dolarlık bir zararda olduğunu ve diğer birimlerin birçoğunun aslında kârda olduğunu belirttiler.

Sony hâlihazırda dünyanın en büyük üçüncü akıllı telefon üreticisi olarak görülüyor. Son çeyrekte 9,9 milyonluk Xperia modellerinde satış sağladılar. Ancak yüksek özelliklerdeki Xperia’lar bir kenarda dursun, orta seviyedeki cihazların piyasada ilgi görmediği su götürmeyen bir gerçek. Sony’nin Mali İşler Müdürü Kenichiro Yoshida, mevcut durumu şu cümleler ile açıkladı:

Gelecek yıl 400 milyar Yen’lik kâr hedefliyoruz.

Sony’nin 16 Kasım’da yönetimsel değişikliğe gidileceği biliniyor. Mevcut başkan ve CEO Kunimasa Suzuki yerini mevcut Strateji ve Geliştirme Birimi’nin başındaki Hiroki Totoki’ye bırakacak. Bu değişimin Sony tarafından en büyük beklentisi, akıllı telefon satışlarının artması. Bakalım bu değişim ile beraber fiyatlarda ve Sony kullanıcılarında ne tarz değişiklikler olacak.

Görüntülemeler
80
Konu Etiketleri:
Konu Kategorileri:
Mobil

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.