Sony Xperia SP’ye Android 4.4 Kitkat Sürümü Gelmeyecek

  • - 11 Eylül 2014

2013 Yılında Sony’nin orta özellikli telefonu olarak Android 4.2 sürümüyle satışa sunulan Xperia SP, Şubat 2014’te 4.3 sürümünün güncellemesini almıştı. Tüm Xperia SP kullanıcılarının aklındaki soru ise Kitkat 4.4 sürümünün gelip gelmeyeceğiydi. Sony, konu ile ilgili olarak “çalışmalar devam ediyor” şeklinde açıklamalar yapıyordu, ancak beklenen gerçekleşmedi ve Xperia SP modeli 4.3 sürümünde kaldı.

Xperia SP’nin bundan sonra hiçbir firmware güncellemesinin almayacağı düşünülüyordu. Sony de bu bilgiyi doğruladı ve 4.3 sürümünden öteye gidilmeyeceğini duyurdu. Sony yetkilileri cihazın Kitkat sürümünü kaldırmadığı konusunda hem fikirler. Kitkat sürümünün başarılı olarak çalışabilmesi için net 1 GB RAM gerekmekte. Tabi bu Sony cihazları için geçerli. Samsung cihazlarında 512 MB RAM bulunan cihazlar bile Kitkat sürümünü destekliyor. Xperia SP’nin 1 GB RAM’i bulunduğu bilinse de, kullanıcıların uygulamaları ve oyunları göz önüne aldığında cihazın aşırı yavaşlayacağı düşünüldü.

Mart 2013’te hayatımıza giren Sony Xperia SP’nin bir kullanıcısı olarak, bu tasarım harikası cihazın Android Kitkat sürümünü almayacak olmasını üzüntüyle karşılıyorum. Muhtemel bir ticari satış plânı olduğunu düşünsek de, şu an için yeterli bulunan özellikleri ile kullanıcısının satmayacağı kanısındayız.

Görüntülemeler
70
Konu Kategorileri:
Mobil

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.