Sony Xperia Z1 Compact’a 4.4.4 Kitkat Geldi

Sony , Xperia Z1‘i çıkarmasının ardından küçük ekranlı telefon severler için Xperia Z1 Compact’ı çıkarmıştı. Bu küçük amiralin güçlü donanımını Sony’de farketmiş olacak ki 4.4.4‘ü diğer telefonlardan önce ilk Z1 Compact‘a sundu

Xperia Z1 Compact’da Snapdragon 800 işlemci ve 2 GB Ram bulunuyordu. Z1 Compact’ı diğer mini telefonlardan ayıran ve en üst sıraya koyan özelliği ise ekranının küçük ve donanımının Z1 ile aynı olmasıydı.

Gelen güncelleme Z1 Compact kullanıcılarını epey şaşırtmış durumda çünkü daha Xperia Z1’e 4.4.4 Kitkat güncelleme yapılmamışken güncellemeyi ilk onlar kullanmaya başlayacaklar.

Sony’nin bu hızı büyük bir başarı olarak nitelendiriyor. Şuan için Rusya , İtalya ve Endonezya’da başlayan güncellemenin ilerleyen zamanlarda ülkemize ulaşmasını bekliyoruz.

Xperia Blog tarafından yapılan açıklamada 14.4.A.0.108 kod adlı 4.4.4 güncellemesinin sadece Xperia Z1 Compact ile sınırlı kalmayacağını ve yakın bir zamanda 2013 yılındaki amiral gemileri olan Xperia Z1 ve Z Ultra’ya da geleceğini duyurdu.

Güncellemenin Ekran Görüntüsü

Z1 Compact Kitkat

Görüntülemeler
57
Konu Kategorileri:
Mobil

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.