Sony Xperia Z1 Özellikleri, Fiyatı ve Çıkış Tarihi Kesinleşti

Akıllı telefon piyasasının büyüyenlerinden Sony bugün XPeria X1 modelini tanıttı.

Ülkemizde yapılan lansmanın arından Honami olarak sızan ancak XPeria Z1 olarak resmiyet kazanan Sony XPeria Z1’in özellikleri, satış tarihi ve fiyatı da belli oldu.

Öncelikle XPeria Z1’in özelliklerinden bahsedelim;

Xperia Z1 su geçirmezliği ile ön planda;

Hani işlemcisi gayet iyi, kamerası mükemmel demeden önce Xperia’nın diğer telefonlarda olmayan su geçirmezlik özelliğinden bahsedelim.

Sony Xperia Z1 ile su altında fotoğraf çekmeniz mümkün. 1.5 metre derinliğe kadar su geçirmez özelliğe sahip olan XPeria Z1’in suda maksimum kalma süresi ise yarım saat. Bu süre içerisinde su altında fotoğraf çekmenin yanında müzik dinleyebilir, internete dahi girebilirsiniz.

[list][item icon=”128247″ ]Xperia Z1’de 20.7 megapiksellik Bionz işlemcili bir kamera bulunuyor. [/item][item icon=”59212″ ]Telefonda 2.2 GHz dört çekirdekli Qualcomm Snapdragon 800 işlemci bulunuyor.[/item][item icon=”128222″ ]Telefonun ekran boyutu 5 inç.[/item][item icon=”128100″ ]2 GB RAM ve Adreno 330 grafik işlemcisi telefonun diğer özellikleri.[/item][/list]

Çıkış Tarihi ve Ülkemizdeki Satış Fiyatı

Ülkemizde lansmanı yapılan Sony XPeria Z1’in ülkemizde satışa sunulacağı tarihin 10 Ekim olduğu açıklandı. Telefona sahip olmanız içinse 2199 TL’lik bir bedel ödemeniz gerekiyor.

xperia z1 2

Sinan
Yazar: Sinan #editör

26 yaşındaki editör Çukurova Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi mezunu. Özellikle teknoloji dünyasındaki yenilikleri paylaşmayı sever ve bu paylaşımlardan bir şeyler öğrenilmesini ister.

409 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.