Sony Xperia Z3 Tanıtıldı – İşte Özellikleri!

Geçtiğimiz günlerde Berlin’de düzenlenen IFA 2014 fuarında Sony yeni amirali olan Xperia Z3’ü tanıttı. Sony Xperia Z3’ün yanında ayriyetten Z3 Compact ve  ve Xperia Z3 Tablet’i de tanıttı. Gelin hep birlikte Xperia Z3’ün özelliklerine göz atalım.

  • Donanım

  Cihaz gücünü 2.5 GHz hızında çalışan 4 çekirdekli Snapdragon 801 AC işlemciden ve 3 GB Ram’den alıyor. Bu güçlü işlemcinin performansını ise Adreno 330 Grafik İşlemcisi tamamlıyor.

  • Ekran

   Cihaz 5.2 inç büyüklüğünde Full HD yani 1080p bir ekrana sahip.

  • Kamera

   Cihazda daha önceki Z ailesi üyelerinde de olduğu gibi 20.7 MP çözünürlüğünde bir kamera bulunuyor. Kameranın en göze çarpan özelliği ise 4K video kaydı yapabilmesi.

Cihazın ön kamerası ise 2.2 MP bir çözünürlüğe sahip.

  • Batarya

  Sony yeni amiralinde 3100 mAh’lık bir batarya kullanmış durumda. Bu durum kullanıcılarını üzmüş durumda çünkü Sony’nin eski amirali olan Xperia Z2’de 3200 mAh’lık bir batarya kullanılmıştı.

  • Kasa

Cihazın kasanına gelecek olursak aslında Z2’nin makyajlanmış bir versiyonu gibi duruyor. Sony modaya ayak uydurarak yeni amirali olan Xperia Z3’ü kullanıcılara siyah , beyaz , bakır ve yeşil renk seçenekleriyle sunuyor.

Yazar Yorumu

  Kısa sürede bu kadar çok Z modeli çıkaran Sony bu tavrından vazgeçmeli. Çünkü Xperia Z2’nin piyasaya çıkmasının üstünden 3 ay gibi kısa bir süre geçtiği sırada , 3 aylık bir zaman diliminde yeni bir amiral telefon çıkarma çabası bence  başarısızlıkla sonuçlanmıştır. Çünkü Xperia Z3 ile Xperia Z2 arasında birkaç özellik dışında hiçbir fark bulunmuyor.

Sony Xperia Z3’ün Fotoğrafları

 

Xperia Z3-1 Xperia Z3-2 Xperia Z3-3 Xperia Z3-4 Xperia Z3-5 Xperia Z3-6

Görüntülemeler
71
Konu Kategorileri:
Mobil

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.