Sony Xperia Z3’ler Rootlanırsa Kamera Kalitesi Düşecek

Sony’nin yaptığı lensleri bütün büyük firmalar kullanırken, Sony’den daha iyi fotoğraf çekmesi kullanıcılarını kızdırmıştı. Sony’de bu durum için harekete geçti daha iyi fotoğraf çekmek için harekete geçti. Ama bu hareketi kullanıcıları daha da fazla kızdıracak gibi.

Bu gün internet sitelerinden yaptığı açıklama ile, Xperia serisi akıllı telefonlarda Root yapıldıktan sonra kameranın kalitesinin düşeceğini belirtti. Bunun nedeni, yaptıkları mühendisliğin Rootlandıktan sonra ortaya çıkmaması için görüntü işleme algoritmasını DRM şifresi ile korumakta buldu.  (Digital Rights Management ya da DRM, müzik, film, sesli kitap vs gibi medyaları üreten firmalarının telif hakkına sahip oldukları fikir ve sanat eserlerini kopyalamaya karşı korumak üzere CD ve diğer dijital aracılara koydukları dijital kilitlere verilen isim)1366476964_android-jelly-bean-for-xperia-handsets1350645756

Bootloader kilidi açıldığında Sony’nin kamera için yaptığı mühendislik ortadan kalktığı gibi telefon normal fotoğraf çeken bir akıllı telefona dönecek. Dolayısıyla Xpera z3 ve Z3 Compact akıllı telefonları Rootlarken 5-6 kere düşünüp öyle rootlamanızı tavsiye ediyoruz. Hem kamera kalitesi düşecek hem de garantiden gidecek telefon bence yapılmaması gereken bir olay ama yine de size kalmış.

 

Yazar Hakkında

Dünyanın en ciddi insanıyım. Cıvıklığı hiç sevmem. Kendi aranızla konuşmayın.

Benzer yazılar

2 Yorum

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir