Sosyal Medyanın Yeni Akımı Yaşlandırılmış Fotoğraflar! – (FaceApp Uygulaması Nedir?)

faceapp.png

Son günlerde sosyal medyada hızla yayınlan yaşlandırılmış fotoğraf akımı, tekmeyle kapak açma videolarını geride bıraktı denilebilir. Özellikle son iki gündür Instagram ve Twitter’da herkes kendinin yaşlanmış fotoğrafını paylaşmaya başladı. Bugün de birçok ünlü isim bu akıma ayak uydurarak fotoğraflarını paylaştı. Cem Yılmaz, Şahan Gökbakar, Ozan Güven, Murat Boz, Can Bonomo ve Edis gibi birçok isim paylaşımlarıyla herkesi güldürdü. Peki, kullanıcılar bunu hangi uygulamayla yapıyorlar?

Yaşlandırmanın yanı sıra cinsiyet de değiştirebilen bu uygulamanın ismi FaceApp. Hem iOS hem de Android için uygulama mağazasında bulunan uygulamayı ücretsiz olarak indirebilirsiniz. FaceApp, kullanım açısından da oldukça basit bir uygulama. Açıklayıcı arayüzü ve görsel sembolleriyle hiç zorluk yaşatmıyor. Uygulamayı indirdikten sonra klasik olarak fotoğraflara erişim ve bildirim gönderimi gibi izinler talep ediyor. Bildirim iznini reddetseniz bile fotoğraflara erişim iznini vermek zorundasınız. Uygulama, galerinizdeki fotoğrafları gördükten sonra düzenlemeler yapabilirsiniz.

Fotoğrafınızı seçtikten sonra alt bölümde yer alan efektlerden yaşlandırmaya tıklayarak kendinizin yıllar sonraki halini görebilirsiniz. Ya da diğer seçeneklerden farklı değişiklikler yapabilirsiniz. Düzenleme işiniz bittikten sonra fotoğrafı cihazınıza kaydedebilirsiniz. Bu uygulama ücretsiz olarak indirilse de içerisindeki bazı özellikler ücretli olarak yer alıyor. En basitinden ücretsiz sürümde fotoğrafınızı kaydederken alt kısımda “FaceApp” logosu bulunuyor. Eğer bu detaya takılmazsanız ve sadece herkes gibi yaşlandırma efekti istiyorsanız ücretsiz sürüm işinizi görecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yukarı git