Spotify, Android Sürümünde Widget’ı Kaldırdı!

En başarılı müzik dinleme uygulamalarından biri olan Spotify, bugün duyurduğu yeni bir haberle kullanıcılarını şaşırttı. Android sürümündeki widget özelliğini kaldıran Spotify, bu hareketiyle tepki çekti. Spotify’a giren kullanıcılar widget’i göremeyince işin aslını öğrenmek için uygulamanın topluluk sayfasına yöneldi. Son yayınlanan güncellemeyle beraber ana ekrana eklenen widget kaldırıldı. Bu konuda kullanıcılar ikiye ayrıldı. Bir kısım için sürpriz bir hamle olurken, bir kısım içinse doğal karşılandı.

Uygulama, olayın tepki toplamasıyla açıklamayı geciktirmedi ve konuyla ilgili şunları bildirdi;

“Android için Spotify Widget’ın bu hafta kaldırılacağını belirtmek isteriz. Bazı özellikleri kapatma fikrini uygulama olarak oldukça önemsiyoruz. Bütün gücümüzü kullanıcılarımıza daha verimli deneyim yaşatmak için veriyoruz. Kilit ekranı veya bildirim çubuğunda yer alan özelliklerle widget’ta olan özellikler hala kullanılmış olacak. Müzik bilgileri ve müzik çalma kontrolleri buradan yapılabilecek.”

Spotify, yaptığı açıklamada bildirim çubuğu bölümünden müzik çaların kullanılacağını söylese de durdurma tuşuna basıldıktan 1 – 2 dakika sonra müzik çalar kayboluyor. Şimdilik bu yeni karar kullanıcılar tarafından olumlu karşılanmadı denilebilir. Spotify’ın neden böyle bir karar aldığıysa henüz bilinmiyor. Birçok kullanıcı da birdenbire neden bu özelliğin kaldırıldığına anlam veremiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yukarı git