Spotify’a Ebeveyn Filtresi Geliyor!

Popüler müzik dinleme platformu Spotify, aile planı satın almış kullanıcılarına özel yenilikler sunuyor. Uygulama, bugünden sonra öncelikle İrlanda için yayınlanan bazı özelliklerini aile tarifesi içerisine eklemiş gözüküyor. Bu sayede Spotify ebeveyn filtresi yayınlanmış oldu. Bu da demek oluyor ki 18 yaş ve üstü şarkıları çocukların dinlemesi engellenmiş olacak. İlk kez 5 sene önce başlayan bu aile planı, şimdilik Türkiye’de 20.99 TL ücretle kullanılabilecek. Hesabın sahibi olan kullanıcı ve aynı adreste beraber yaşayan diğer 5 kullanıcı da bu plana dahil edilerek ek bir ücret ödemek zorunda kalınmamış olacak. Bunun yanı sıra Spotify’ın Premium üyeliği hala herkes için tek tek kullanıma sunuluyor.

Yalnız bu sistem ilk yayınlandığında belirttiğimiz şartlar var olsa da ebeveyn kontrolü ve benzeri yenilikler yer almıyordu. Bahsetmiş olduğumuz bu filtreyi kullanabilmek için ücreti ödeyen kullanıcının işlem yapması gerekiyor. Onay verildiğinde alt hesapta bulunan çocuklar bu filtreyi kapatmak istediklerinde belirlenen pin kodunu girmeleri gerekiyor. Kullanıma sunulan bu aile filtresinin dışında ortak oynatma listesi özelliği de yayınlandı. Ailedeki kişilerin dinlemiş olduğu şarkları takip eden Spotify, ailedeki herkesin dinlemesi için özel bir aile mix listesi hazırladı.

Funda
Yazar: Funda #editör

Eskişehir Anadolu Üni. Kimya mezunu. Kimya onun için vazgeçilmez olsa da, Medya ve Teknolojiye ilgisini geliştirerek, hayatına bu yönde devam etmekte.

595 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.