Steam’dan Yüksek Oyun Fiyatları Hakkında Açıklama

Steam çok yakın bir süre önce TL’ye geçince Türk oyuncuları sevindirmişti. Fakat daha sonra yaptığı kur hesaplamalarından sonra 2TL ile başlayan kur şu anda 3TL gibi bir fiyat biçiminde bulunuyor. Bu durum bazı oyunların eski ücretinden daha pahalıya gelmesine neden oldu. Bu olayı fark eden oyuncular change.org sitesinde fiyatların düşmesi için imza kampanyası oluşturdu.

Çok geçmeden Valve cephesinden mesaj geldi. Mesajın içeriğinde oyuncuları sevindiren bir haber bulunmuyor ne yazık ki. Valve tarafından yapılan açıklama

”Gecikme için özür dileriz. Steam fiyatlandırması hakkındaki geri bildiriminiz için teşekkür ediyoruz.

Steam’de fiyatlar bölge baz alınarak bölgesel olarak ayarlanır. Gördüğünüz fiyat ve para birimi oyunların bölgenize göre konulmuş bedelleridir.

O yüzden, yerel perakandeciler ve online dükkanları da göz önünde bulundurduğumuzda, fiyatları dengede tutmak için biz her zaman dağıtımcılarla birlikte çalışırız.

Sormak istediğiniz başka bir şey varsa, bize geri dönüş gerçekleştirebilirsiniz. Size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.”

Kalın punto ile belirttiğimiz yer tamamen yerli dağıtıcı olan Aral Game için söylenmiştir. Yani oradaki fiyat neyse Steam’de de aynı fiyat olacak demeye getiriyor. TL’ye geçmenin Türk oyuncular için hiçbir artısı olmadı aksine zarara uğradıklarını söyleyebilirim.

Görüntülemeler
93
Konu Etiketleri:
Konu Kategorileri:
Konu Dışı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.