Swarm’a Direkt Mesajlaşma Özelliği Geldi

Geçen sene Foursquare uygulaması üzerinden yer bildirme dönemi son bulmuştu. Yer bildirme dışında mekan tavsiyeleri gibi konularda bilgi alabileceğimiz bir platform olarak yoluna devam eden Foursquare’in yerine Swarm uygulaması ile tanışmıştık. Foursquare’den daha fazla özellikler barındıran Swarm, Planlar, Yakınındakiler gibi sekmelerinden sonra şimdi de mesajlaşma özelliği ile karşımıza çıkıyor.

Check-in yapmaktan çok kullanıcılara sosyalleşme alanında hizmet veren Swarm, ilk başlarda tam olarak benimsenmese de, şimdiler de kullanıcı sayısında artış gözleniyor. Popülerliği artan uygulama, yeni özelliklerini yayınlamaya başlıyor.

Dün akşam yayınlanan güncellemeden sonra Swarm’da DM dönemi başlamış oldu. Özel mesajlaşma yeniliği ile birlikte Swarm kullanıcıları birbirleriyle mesajlaşabilecekler. Bu özellikten önce Swarm kullanıcıları profil bilgilerine cep numaralarını yazarak iletişime geçebiliyorlardı. Güncelleme ile birlikte iletişimin boyutu uygulama içerisine dahil olmuş oldu. Ayrıca Planlar özelliği de çöpe gitmiş oldu. Herkese açık yapılan planlar, yeni güncellemeden sonra yalnızca tercih edilen kişi ve kişilere planları sorulup, direkt mesaj özelliği ile konuşma fırsatı bulacaklar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.