Tablet Alınırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Tablet PC‘ler Android, iOS , Windows 8 Mobile gibi mobil işletim sistemlerinin yaygınlaşması ile birlikte bu işletim sistemlerinin yayılma hızlarından daha hızlı bir yayılma hızı göstererek trend haline gelmiştir. Özellikle firma yöneticilerinin, ilaç mümessillerinin veya sürekli seyahat etme gereği duyan çalışan kesimin, en önemlisi de çocukların ilgi odağı haline gelen tablet bizlere portatif bir bilgisayar hizmeti sunmaktadır.

Tablet PC’ler ne yapar? 

 • Tablet PC’ler ile internete bağlanabilirsiniz. (wifi ya da 3G/4G Data SIM Kartları ile)
 • Tablet PC’ler Media Player özelliği gösterebilir, film, video izleyebilirsiniz.
 • Tablet PC’ler ile oyun oynayabilirsiniz.
 • Tablet PC’ler ile Maillerinizi yönetebilirsiniz.

Tablet PC’lerin genel amacı pratiklik ve portatifliktir. 2.9 Kilograma ulaşan laptop/dizüstü bilgisayarın insanlara taşıma sıkıntısı oluşturması üzerine ihtiyaç doğan tabletler, satış rekorları kırmaktadır. Özellikle küçük yaştaki çocukların Android veya iOS’taki güncel oyunlar için ebeveynlerini almaya zorladıkları tablet, bu durumdan ötürü oldukça fazla tedarikçi firmaya sahip olmuştur.

Tablet PC Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

 • Alacağınız tabletin, ebatları oldukça fazla önem arz etmektedir. Eğer film izleyecekseniz, oyun oynayacaksanız, alacağınız tabletin ekran boyutunun minimum 10.1 inç olması önerilir.
 • Yine oyun oynuyorsanız, çok fazla internetten işlem yapıyor, ofis programlarına ihtiyaç duyuyor, bilgi ve belge yönetimine dair çalışmalar yapıyorsanız, alacağınız tabletin teknik özelliklerinden olan RAM’in 1 GB veya daha üzeri olması gerekir.
 • Performanslı bir tablet almak istiyorsanız işlemci minimum 1.4Ghz/Çift Çekirdekli bir işlemciye sahip olmalıdır.
 • Fiyat aralığınız oldukça önemlidir, teknoloji marketlerdeki satış danışmanları fiyat aralıklarını müşteriye sormasalar dahi bu onlar için önemlidir. 149 TL’den başlayan tablet fiyatları 3999 TL’ye kadar çıkabilmektedir. Bu açıdan, alacağınız tablet çeşitlerini, daha doğrusu satış danışmanının size sunacağı tablet çeşitlerini belirlemesinde fiyat aralığı oldukça önemli rol oynar.

Fiyat Aralıklarına Göre Tablet Önerileri

 • 0-500 TL Arası Bütçem var, Nasıl Bir Tablet Alabilirim?
  Alacağınız tablet Samsung Galaxy Tab 2 7.0 olabilir. (wifi, GPS desteği, 32 GB’a kadar hafıza desteği, Android 4.1 OS, 3MP Kamera)
 • 0-1000 TL Arası Bütçem var, Nasıl Bir Tablet Alabilirim?
  Samsung Galaxy Tab 10.1 ya da Apple iPad‘lerden herhangi birini tercih edebilirsiniz.

One Reply to “Tablet Alınırken Nelere Dikkat Edilmelidir?”

 1. Sinan bey kesinlikle internette ki table pc alırken nelere dikkat edilir başlığında ki en iyi ve en bilgilendirici yazı… Hemen paylaşıyorum..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yukarı git