Telefonu Soğutan Uygulama: Coolify

Akıllı telefonlarda bir uygulamayı uzun süre kullandığınızda, internette dakikalarca zaman geçirdiğinizde ve özelikle bir oyuna bağımlı kalınca telefonunuz kullanılamayacak derecede ısınıyor. Bu gayet normal olarak bütün akıllı telefonlarda karşılaşılan bir durum. Ama bu durumu çözebilecek bir Android uygulaması bulunuyor. İsmi Coolify.

Coolify, Android işletim sistemi ile çalışan akıllı telefonların ısınmasını engelleyen bir uygulama. Telefonun ısı derecesini sürekli ölçüyor ve kişiye tavsiyeler verip uyarıyor. Böylelikle şarj ömrü geliştirilebiliyor.

İlk olarak bu uygulamanın çalışması için root erişiminin olması lazım. Coolify, sitem ve verilere erişiyor, onları optimize ediyor ve telefonun normal ısı derecesinde kalabilmesine yarıyor. Bu uygulama, işlemci ile pil arasındaki bağı oluşturan ve enerjinin çok fazla harcanmasını engelleyen bir uygulama.

Kısaca Coolify uygulaması, telefonun ısı derecesini kontrol ederek normal derecede kalmasını sağlayan bir uygulama. En son çıkan akıllı telefonlarda bu ısınma problemi daha az yaşansa da daha eski akıllı telefonlar için bu uygulama çok yardımcı oluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.