Telefonunuza Knock On Özelliği Kazandırın!

LG geliştirdiği ve insanları adeta bağımlısı yapan Knock On yani ekrana 2 kere hızlıca tıklayarak ekranı açma teknolojisi her telefonda yapılabilir.
“Android cihazımda nasıl Knock On yaparım?” derseniz,

Öncelikle bu uygulamayı kullanmamız için pro versiyon istemeyen bir launchera ihtiyacımız var. Biz Nova Launcher üzerinde test ettik.

İlk olarak Nova Launcher’ı cihazımıza kuruyoruz. Nova Launcher incelememize de buradan ulaşabilirsiniz. Daha sonra aşağıdaki Google Play butonundan Screen Off and Lock’u cihazımıza yüklüyoruz ve aktif hale getiriyoruz.

Uygulamaları cihazımıza sorunsuz bir şekilde yükledikten sonra Nova Launcher ayarlarında “Jestler ve Butonlar” bölümüne geliyoruz. Burada “Çift Dokun” seçeneğine girip Screen Off and Lock‘u seçiyoruz. Tüm bu işlemleri yaptıktan sonra Knock On aktif hale geliyor. Böylece cihazlarınızda çift dokunarak ekranı açmayı aktif hale getirmiş oluyorsunuz.

Knock On özelliğini kullanmak için bir launcher kullanmanın çok mantıklı olmadığını düşünebilirsiniz. Ancak bu özelliği isteyen birçok akıllı cihaz kullanıcısı bulunmakta. Özellikle LG G2 ile dikkat çeken bu özellik için yeni uygulamalar geliştirilecektir. Biz de bu uygulamaları zamanı geldiğinde sizlerle paylaşacağızdır.

Tüm Yorumlar

      Bir cevap yazın

      E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

      This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.