Telegram’a Slow Mode Özelliği Geldi’

Mesajlaşma uygulamaları arasında sık kullanılanlardan biri olan Telegram, yeni bir özelliğiyle karşımıza çıkıyor. Sunulan Slow Mode özelliğiyle grup mesajlarında mesaj gönderim süresini sınırlamanıza imkan tanıyacak. Geçen yıl itibariyle 200 milyonu geçen kullanıcısı bulunan Telegram, bu özelliğiyle dikkat çekmeyi başardı. Mesajlaşma grubunda yöneticiyseniz, diğer üyelerin mesaj gönderme sürelerini sınırlayabileceksiniz. Böylelikle bu sınırlama sayesinde diğer üyeler attıkları mesajın ardından yeni bir mesaj gönderebilmek için bir süre bekletilecek.

Uygulama, bu özelliğiyle gruplarda daha düzenli bir sohbet olmasını sağlayacak. Art arda gönderilen mesajlar önlenecek ve kolaylıkla iletişim kurulmuş olacak. Buna benzer olarak WhatsApp’a da mesaj sınırlaması getirilmişti. Ama bu özellik bir mesajı 5 kişiden fazla kişiye gönderememek olarak kalmıştı.

Telegram’a getirilen bu özelliğin gerçek amacı WhatsApp kullanıcılarını kendisine yöneltmek istemesi gibi gözüküyor. Aynı zamanda Telegram, yeni ve eski özellikleriyle rakiplerinin önüne geçebilir. Son yayınlanan özellik şimdilik kısıtlı bir kesime sunulsa da çok yakında bütün kullanıcılar için yayınlanacak. Telegram, bu yeni özelliğiyle WhatsApp’ı geride bırakabilir mi? Sizin bu konuyla ilgili düşünceleriniz neler?

Görüntülemeler
29
Konu Kategorileri:
Mobil

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.