Touch ID, İşCep’in İşine Yaradı!

Dün akşam saat 20.00’da yayınlanan iOS 8 ile beraber birçok yeni özellik de gelmiş oldu. Bunlardan biri de Touch ID’nin 3. Parti uygulamalar üzerinde kullanılabilmesi oldu.

Apple, iPhone 5S ve üstü telefonları için sunduğu parmak izi ile giriş yapma özelliğini sunmuştu. Bu özelliği İş Bankası da devraldı. Bankanın mobil uygulaması güncellendi ve İşCep’e sadece parmak izinizi kullanarak giriş yapabileceksiniz.

iOS 8 işletim sistemine geçiş yapan tüm Apple kullanıcıları İşCep’e giriş yaparken şifre kullanmadan direk giriş yapabilecekler. Parmak iziyle giriş yapmaya tedirgin olan kullanıcılar için Apple’ın bu özellik konusunda güvenli olduğunu söyleyebiliriz. Parmak izi bilgileriniz diğer hiçbir uygulama ile paylaşılmıyor.

Touch ID özelliğini İşCep’in dışında birçok uygulama da kullanmaya başladı. Day One, Amazon ve Mint, parmak izi ile giriş yapma özelliğini kullanan uygulamalardan bazıları. Bu uygulamalardan sonra daha fazla uygulamanın Touch ID özelliğini kullanacağının da sinyallerini verelim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yukarı git