TRT’den Dünya Kupası Uygulaması Yayınlandı

Aylardır beklenen Dünya Kupası 2014 Breziya’da başlıyor. 12 Haziran’da Brezilya – Hırvatistan açılış maçı ile başlayacak olan dev turnuva için TRT, iOS ve Android uygulamaları yayınladı.

Dünya Kupası fikstürünü takip etmek için hazırlanmış uygulama bugün sunuldu. Tamamıyla ücretsiz olan uygulama Türkiye Radyo ve Televizyon Kurumu tarafından marketlerde yerini aldı.

Uygulamanın 5 temel işlevi mevcut. Bunlar;

  • Canlı İzle
  • Fikstür
  • Puan Durumu
  • Takımlar
  • Video Galeri
  • Haberler

Dünya Kupası yayın hakkı TRT’de olduğu için uygulamada TRT 1, TRT 3(Spor) ve TRT HD butonları bulunuyor. Bu butonlar ile direk 3 kanalı çevrimiçi olarak izleyebiliyorsunuz. Ayrıntılı fikstürde ise gelecek maçları ve maç sonuçlarını öğrenebilirsiniz.

Takımlar bölümünde ise takımların önceki maçları hakkında bilgileri, eleme grubundaki puan durumlarını ve takım hakkında genel bilgileri bulabilirsiniz. Ayrıca Video Galeri ve Haberler bölümünde de Dünya Kupasında dikkat çeken haberleri ve videoları bulabilmeniz mümkün.

Uygulama oldukça kullanışlı ve faydalı. Dünya Kupası konusunda tüm bilgileri uygulamadan edinirken kullanıcılardan da olumlu yorumlar gelmeye başladı bile.

[market link=”https://play.google.com/store/apps/details?id=com.trt.fifa.worldcup” icon=”Android”]

[market link=”https://itunes.apple.com/WebObjects/MZStore.woa/wa/viewSoftware?id=885828535&mt=8″ icon=”iOS”]

Uygulama İçi Görüntüler

trt-dunya-kupasi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.