Türk Lirası’na Geçen Steam İçin İmza Kampanyası

  • - 26 Ekim 2014

Steam geçtiğimiz hafta Türk Lirası’na geçerek özellikle biz Türk kullanıcıları sevindirmişti. Fiyatlarının düşeceğini ya da en azından daha mantıklı fiyatlarla oyun alacağını düşünen oyuncular için Steam’ın bu hareketi oldukça memnuniyetle karşılaşmıştı. Ancak hiçbir şey beklenildiği gibi devam etmedi.

Önemli birkaç Türk Bankası’nı listesine ekleyen Steam, fiyatlarda ilk önce dolar kurunu yaklaşık 1,5 TL civarında aldı. Bu sayede tüm oyunların fiyatlarında olağanüstü ucuzluk görülebiliyordu. Ancak işler böyle devam etmedi, Steam öyle bir düzenleme yaptı ki bir oyunun dolar üzerinden fiyatını katlar oldu. Dolayısı ile Türk oyunseverler buna kayıtsız kalamadılar ve change.org üzerinden bir imza kampanyası başlattılar.

Kampanyanın detaylarına inecek olursak, yeteri kadar imza toplandığı takdirde fiyatları tekrar eski seviyesine ya da en azından mantıklı bir seviyeye çekileceği düşünülüyor. Şu ana kadar 20 binden fazla imza toplayan kampanya, birçok Türk kullanıcıdan imzayı aldı bile. Öyle ki imza kampanyasındaki şu yazı oldukça dikkat çekici; “Türkiye’de asgari ücret 890 TL yani 397 dolar. Civilization: Beyond Earth oyununu ele alalım. Bu oyun Steam’de 49,99 dolara satılıyor ki bu 112 TL’ye denk geliyor. İlk TL’ye geçiş gününde 70 liraya satılan oyunun şu anki fiyatı ise 170 lira!

Valve’nin bu konuda çalışmalar yapacağından şüphemiz yok. En azından mantıklı bir seviyeye çekilene kadar mümkün olduğunda kullanıcının bu kampanyaya katılabilmesi için biz de bu yazımızı hazırladık. Vakit birlik olma vaktidir oyun severler!

İMZA KAMPANYASINA GİTMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Görüntülemeler
86
Konu Kategorileri:
Konu Dışı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.