• 1524 içerik
  • 24 kategori
  • 2947 yorum

Turkcell BiP Yayınlandı!

Whatsapp,Line,BBM gibi telefonunuzda internet üzerinden mesajlaşmaya yarayan programlar arasına ne kadar geçte olsa bir Türk yapımı geldi. Şaşırılınan nokta ise bu Turkcell’den geldi.

Bir operatör tarafından çıkarılmasına şaşırsakta aslında bu durum artık operatörlerin SMS’ler üzerinden fazla rant sağlayamadığını gösteriyor. Zaten günümüzde SMS kullananların sayısı azaldığından Turkcell’in bu hareketi gayet güzel fakat Whatsapp,Line gibi programların yanında tutar mı bilinmez. Bunu önümüzdeki günlerde görüceğiz.

Programı Turkcell çıkarmış olabilir fakat kullanım tamamen tüm operatörleri kullanan insanları kapsıyor yani siz vodafone,AVEA gibi operatörleri kullansanızda aktivasyon kodunuz yine sizin telefonunuza geliyor. Program diğer internet üzerinden mesajlaşmayı sağlayan programların yanı sıra ekstradan birşey yapmıyor fakat Türk yapımı olduğu için emoloji sayfasına bir bakmanızda fayda var. Davul zurna okey çay simit gibi emolojileri uygulamada bulabilirsiniz.

Diğer programlarda görmediğim ve bizi azıcık msn mazisine götürcek olan titreşim gönderme yani program diliyle buzz atabiliyoruz karşıya buda karşı tarafı uyarmaya ve mesajınızı daha çabuk görmesine neden oluyor.

Önemli : Uygulamayı ilk defa kullanan bireysel TURKCELL’lilere özel ilk 3 ay internet ücreti alınmayacaktır.


Onur

Yazar: Onur

#editör

Selçuk Üniversitesi Harita Mühendisliği öğrencisi. Aynı zamanda iOS editörü, büyük bir Apple hayranı, müzisyen.

80 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.