Turkcell Superbox Paketler, Özellikler ve Tüm Detaylar

turkcell-superbox.jpg

İnternet günümüzde hayatımız için büyük önem taşır oldu. Evimizde, iş yerimizde, kafelerde hatta cebimizde bile internet taşıyoruz. İşte tamda bu konu için yeni gelişmiş bir alternatif olan Superbox’lar nedir, nasıl çalışır ve abone olurken nelere dikkat etmeliyiz sorularını araştırdık. Siz de Superbox almayı düşünüyor veya kullanıyorsanız sorularınızı ve yorumlarınızı mutlaka belirtin.

SuperBox Nedir?

Turkcell’in geliştirmiş olduğu Superbox, kablo ve her hangi bir alt yapıya ihtiyaç duymadan  çalışan bir internet kutusudur. Tıpkı kablolu ev interneti gibi aylık paketler ve tarifler satın alıp istediğiniz yerde kullanabilirsiniz. Gezilerde, tatillerde, köylerde internet alt yapısı bulunmayan her yerde kullanabileceğiniz ve internet hızı normalin üstünde olduğu iddia edilen interneti sim kart üzerinden mobil olarak alan bir uygulamadır.

Superbox Nasıl Çalışır?

Superbox ethernet kablolarından bağımsız olarak sadece elektirik prizine takarak çalıştırabilirsiniz. Mobil internet kapsamında 4.5G’de üst bağlantı hızı maksimum 375 Mbps’dir. Fiber altyapıyla kurulan baz istasyonlarından 4.5G bağlantı teknolojisi ile verilmektedir ve hızlar kullanımın yapıldığı kapsama alanına, şebeke yoğunluğuna, cihaza göre değişebilir. Bu konuda mobil veri kullanımının yüksek olduğu günlerde alınan hızın düşük olduğu paylaşılmakta.

Superbox’a Abone Olurken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Öncelikle ilk tespit etmemiz gereken şey bizim ne kadar internete ihtiyacımız var?  Superbox’da tıpkı kablolu ev internetleri gibi bir hız limiti ve kotaya sahipler. Her ne kadar kotasız internet paketleri bulunsa da bu sizi zaten kotasız istediğim gibi kullanırım yanılgısına düşürmesin. Çünkü Turkcell size en çok aylık 10 Mbps ile 500GB internete kadar bir kota veriyor. Fiyatları da buna göre değişiklik gösteriyor. Şu anki en güncel fiyatlarına Turkcell’in resmi sitesinden bakabilirsiniz.

Peki gelelim Superbox almak mantıklı mı sorusuna. Eğer sürekli ev dışındaysanız ve cep telefonunuzdaki internet size yetmiyorsa mantıklı ama maalesef ev için sürekli kullanımda benim görüşüm hala kablolu internetten yana. Çünkü her ne kadar kullanımı rahat da olsa kablolu internet hızında bir verim alamadığınız durumlar oluyor. Çünkü mobil şebeke çekim hızı ev içlerinde bir miktar düşük kalabiliyor.

Superbox Paketleri

Paket AdıKotaFiyat
Superbox 50 GB 4.5G İnternet50 GB129,9 TL
Superbox 100 GB 4.5G İnternet100 GB159,9 TL
Superbox 250GB 4.5G İnternet250 GB249,9TL
Superbox 500 GB 4.5 İnternet500 GB399,9 TL
Superbox Ek Paketler ( Superbox Kotalı Paket Müşterileri için)
Ek Paket AdıFaydaFiyat
Superbox Ek 5Mbps5 Mbps’ye Kadar Limitsiz25TL
Superbox Ek 10 Mbps10 Mbps’ye Kadar Limitsiz50TL
Superbox Devam 5GB4.5G Hızında 5GB Kota5TL

SuperBox’a Nasıl Abone Olunur?

Turkcell Mağazaları, 532 ya da 0532 532 0000 telefon numaralarından iletişim sağlayarak abonelik talebinde bulunabilirsiniz.

SuperBox Aboneliği Nasıl İptal Edilir?

Aynı şekilde Turkcell Mağazaları, 532 ya da 0532 532 0000 numaralı iletişim kanallarından iptal talebinde bulunabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yukarı git