Turkcell’den Metin Oktay ve Emre Akbaba’lı Reklam

Etkileyici reklamları ile öne çıkan Turkcell, yine bir sosyal sorumluluk reklamı ile karşımıza çıkıyor. Trafikte araç kullanmanın tehlikesini anlatan reklamın başrol oyuncuları Metin Oktay ve Emre Akbaba!

#YoldaykenBırakınOTelefonu etiketi ile paylaşılan videoda Metin Oktay, Emre Akbaba’nın arabasına konuk olur. Seyir halinde araç kullanan Emre Akbaba’ya önerilerde bulunan Metin Oktay, 13 Eylül 1991 yılında geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybetmişti.

Metin Oktay kimdir?

Türk futboluna damga vurmuş isimlerden birisi olan Metin Oktay, 13 Eylül 1991’de Boğaziçi Köprüsü çıkışında geçirdiği trafik kazası sonucu hayatını kaybetmiştir. 55 yaşında hayata gözlerini yuman Metin Oktay, aslen İzmir Karşıyaka’lıdır. İzmirspor’da başlayan kariyerinin ardından Galatasaray’a transfer olan Metin Oktay, 3 sezon gol kralı olmuştur. Bir sezon İtalya’nın Palermo takımında forma giyen Oktay, daha sonra tekrar Galatasaray’a döndü. Emekliliğinden sonra ise Galatasaray’da çeşitli alanlarda antrenörlük ve yöneticilik yapmıştır.

Sinan
Yazar: Sinan #editör

26 yaşındaki editör Çukurova Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi mezunu. Özellikle teknoloji dünyasındaki yenilikleri paylaşmayı sever ve bu paylaşımlardan bir şeyler öğrenilmesini ister.

409 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.