Twitter, Gece Modu Özelliğini Masaüstü İçin Sundu!

Twitter, kullanıcı sayısını arttırmak için yenilikler yapmaya devam ediyor. Bir süre önce mobil uygulaması için yayınlandığı gece modu yeniliğini web sitesi için de aktif hale getirdi.

Yakın zamanda tasarım açısından yenilikler yapan Twitter, gece modu özelliğini yaklaşık 1 sene önce mobil kullanım için yayınlamıştı. Birçok kişinin merakla beklediği gece modu özelliği, sonunda web sitesi üzerinden de kullanılabilecek.

Yayınlanan bildiride bu özelliğin twitter.com’da da aktifleştiği ve hem iOS hem de Android için kullanılacağı açıklandı. Bu yeniliği kullanabilmek için internet sitesine girdikten sonra sağ üst köşede yer alan profil simgesine tıklayıp ardından ekrana gelen menüden gece modunu seçmek gerekiyor.

Akşam saatlerinde telefon kullanıldığında ekran ışığı ve parlaklığı kişinin gözlerini rahatsız edebiliyor. Bu yüzden gözlerde yanma ve benzeri sorunlar yaşanabiliyor. Gözde yaşanan yorgunluğu azaltmak için tercih edilen gece modu özelliği, beyaz tonları hafifleterek ağırlıklı olarak koyu renkleri ön plana çıkarıyor. Bu seçeneği aktif hale getirdiğinizde koyu tema baskın çıkmış oluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yukarı git