• 1527 içerik
  • 24 kategori
  • 2947 yorum

Twitter, Gece Modu Özelliğini Masaüstü İçin Sundu!

Twitter, kullanıcı sayısını arttırmak için yenilikler yapmaya devam ediyor. Bir süre önce mobil uygulaması için yayınlandığı gece modu yeniliğini web sitesi için de aktif hale getirdi.

Yakın zamanda tasarım açısından yenilikler yapan Twitter, gece modu özelliğini yaklaşık 1 sene önce mobil kullanım için yayınlamıştı. Birçok kişinin merakla beklediği gece modu özelliği, sonunda web sitesi üzerinden de kullanılabilecek.

Yayınlanan bildiride bu özelliğin twitter.com’da da aktifleştiği ve hem iOS hem de Android için kullanılacağı açıklandı. Bu yeniliği kullanabilmek için internet sitesine girdikten sonra sağ üst köşede yer alan profil simgesine tıklayıp ardından ekrana gelen menüden gece modunu seçmek gerekiyor.

Akşam saatlerinde telefon kullanıldığında ekran ışığı ve parlaklığı kişinin gözlerini rahatsız edebiliyor. Bu yüzden gözlerde yanma ve benzeri sorunlar yaşanabiliyor. Gözde yaşanan yorgunluğu azaltmak için tercih edilen gece modu özelliği, beyaz tonları hafifleterek ağırlıklı olarak koyu renkleri ön plana çıkarıyor. Bu seçeneği aktif hale getirdiğinizde koyu tema baskın çıkmış oluyor.

Funda

Yazar: Funda

#editör

Eskişehir Anadolu Üni. Kimya mezunu. Kimya onun için vazgeçilmez olsa da, Medya ve Teknolojiye ilgisini geliştirerek, hayatına bu yönde devam etmekte.

520 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.