1 Twitter’a Erişim Engellendi! | mobilamca.com

Twitter’a Erişim Engellendi!

Twitter’a erişim yeniden engellendi. Ülkenin gündemindeki birçok olaydan dolayı Twitter birçok kez erişimini kullanıcılarına kapatıyor. Peki bu defa erişim engelinin asıl nedeni ne?

Geçtiğimiz günlerde Suruç’ta gerçekleşen terör saldırısından sonra Twitter üzerinden birçok fotoğraf paylaşıldı. Bu görüntülerin yayılmasını engellemek amacıyla Twitter geçici süreliğine erişimini kapattı.

Bu yasağın mahkeme tarafından sağlanmadığı belirtildi. Yaşanan patlamanın fotoğraflarının paylaşımını engellemek için Suruç Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Twitter’a girişler engellendi.

Öncelikle paylaşılan verilerin silinmesi talep edildi. Diğer sosyal ağlardan YouTube ve Facebook bu isteği geri çevirmezken, Twitter bu talebi reddetti. Bu yüzden Twitter’a erişim yasağı geldi. Twitter, istenilen paylaşımları kaldırdığı taktirde yeniden kullanıma açılacak.

Bu tür yasaklarlarla daha önce birçok kez karşılaşmıştık. Twitter’ın da diğer sosyal paylaşım platformları gibi yasağı engelleyebilecekken gelen isteği reddetmesi ise dikkat çekti.

Yazar Hakkında

Funda

Kimya onun için vazgeçilmez olsa da, Medya ve Teknolojiye ilgisini geliştirerek, hayatına bu yönde devam etmekte.

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir