Twitter’a İki Yeni Özellik Geldi!

Twitter, bugün yayınlanan güncelleme ile iki yeni özelliğini tanıtmış oldu. Mobil uygulama üzerinden video çekmek ve grup mesajlaşma yeniliklerinin detayları ortaya çıktı.

Grup Mesajlaşma Özelliği

Mesajlaşmak için ilk olarak Direkt Mesaj özelliğini yaygınlaştıran Twitter, karşılıklı takipleşen kullanıcıların mesajlaşmalarına imkan tanıyordu. Şimdi ise Grup Mesajlaşma özelliği ile farklı bir konsept sunan Twitter, arkadaşlarınız ile birlikte bir grup içerisinde, direk mesajlaşmayı sağlıyor. Bu grup mesajlaşma içerisinde emoji ve resim gönderme özellikleri de destekleniyor.

Video Kayıt Özelliği

İlk olarak gif ve vine’ı desteklemeye başlayan Twitter, video özelliği ile yeni bir akım yaratacak. Kişiler bundan böyle Twitter mobil uygulamalarından video çekebilecekler. Ayrıca çektikleri videoları paylaşmadan önce düzenleyebilecekler. Biraz geciken bu yeni özellik sonunda yayınlandı.

Video çekim süresi, 30 saniye ile sınırlandırılmış. Ayrıca iPhone kullanıcıları telefonlarında kayıtlı olan videoları da paylaşabilecekler. Android kullanıcıları ise şimdilik sadece Twitter üzerinden video çekip paylaşabilecekler. iPhone’da bulunan bu özellik çok yakında Android için de yayınlanacak.

Twitter’ın bu yeni özellikleri yavaş yavaş bütün kullanıcılara açılmaya başlıyor. Yeni video özelliğini ilk kullanan kişi ise How I Met Your Mother dizisinin oyuncusu Neil Patrick Harris olduğu açıklandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.