• 1510 içerik
  • 24 kategori
  • 2946 yorum

Twitter’ın Görünümü Yenilendi!

Popülerlik açısından zor zamanlar yaşayan Twitter, rakiplerinden düşüşe geçerek kullanıcı sayısında da büyüme yaşanmamaya başlamıştı. Özellikle benzer platformların her gün kendisini yenilemesi, Twitter’ı daha da zora soktu. Tabi ki tamamen yok olacak kadar kötü bir durumda değil, ancak bu veriler sosyal ağın geleceğinin çok parlak olmadığını gösteriyor.

Diğer sosyal paylaşım platformlarında anı paylaşmak daha kolay olup, birçok seçenek sunulurken Twitter bu konuda biraz karışık kalmayı tercih etti. Dünya çapında bir üne sahip olan Twitter’da içerik üretip paylaşmak oldukça zor hale geldi. Bu sıkıntıların ardından kendisini yeninden kullanıcılarına tanıtma yoluna giden Twitter, bu platformun iletişim kurmak için değil dünyada neler olup bittiğini paylaşıp, bu konuda bilgi toplamak olduğunu belirtti.

Arayüz Yenilendi

Kullanıcıların daha iyi deneyimler yaşayabilmeleri için arayüzde yeniliğe gidildi. Bu konuda kullanıcıların isteklerini yerine getirdi ve tasarım açısından iyileştirmeler yapıldı. Android için çok önce yayınlanan bu yenilikler nihayet iOS’a da geldi. Profil, hesaplar ve ayarlar gibi bölümlere tek bir yerden ulaşılabilecek. Başlıklar kalınlaştı ve yanıtla butonu da konuşma balonu şekli aldı.

Funda

Yazar: Funda

#editör

Eskişehir Anadolu Üni. Kimya mezunu. Kimya onun için vazgeçilmez olsa da, Medya ve Teknolojiye ilgisini geliştirerek, hayatına bu yönde devam etmekte.

509 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.