Uzun Emojili WhatsApp Mesajları Android’de Problem Çıkartıyor!

  • - 10 Ocak 2016

Dünyada yüzlerce milyon insanın anlık mesajlaşma konusunda güvendiği bir numaralı uygulama olan WhatsApp ile ilgili yapılan bir araştırma, ilginç gerçeği ortaya çıkardı. Indrajeet Bhuyan isimli bir güvenlik araştırmacısı, gönderilen bir mesaj ile Android işletim sistemli cihazlarda WhatsApp’ın çökebileceğini tespit etti.

WhatsApp web kullanarak 5000’den fazla emojiyi göndermek mümkün. Ancak bir kez bu yapıldığında cihazlara herhangi bir şey olmuyor. Şayet aynı türde mesajlardan birkaç tane gönderilirse, bu kez WhatsApp uygulaması çöküyor. Uygulama kendi kendini kapatıyor. Uygulamayı kullanmaya devam edebilmek için ise mesaj geçmişini tamamen silmek gerekiyor.

Tabi bazı ilginç detaylar da ortaya çıkmıyor değil. Örneğin bu sorun yalnızca Android kullanıcılarını etkiliyor. Veya bir diğer ilginç bilgi, WhatsApp 6000 karakter destekliyor. Ancak bu kadar karakter izni olduğundan ötürü, gönderilen mesajı engellemek mümkün olmuyor. Üstelik bu, kimliğinizi gizleyerek bir kişinin telefonunu çökertmenin en kolay yolu olarak görülüyor. Üstelik hakkınızda herhangi bir kanıt da bırakmamış oluyorsunuz.

Ancak siz yine de denemezseniz daha iyi olur.

Görüntülemeler
83
Konu Kategorileri:
AndroidAndroid Uygulamaları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.