• 1524 içerik
  • 24 kategori
  • 2947 yorum

Viber – Android Ücretsiz Konuşma ve Mesajlaşma Uygulaması

Web üzerinden HD kalitesinde sesli görüşme yapılmasına olanak vermesiyle Skype ile benzerlik gösteren fakat kayıt olmayı gerektirmemesiyle Skype’tan ayrılan Viber uygulaması Android, iPhone, Blackberry, Windows Phone başta olmak üzere birçok cihaz ve platformda kullanılabiliyor. Sticker’lar ve emotion olarak bilinen ifadeli ikonlarla mesajlaşmayı daha eğlenceli hale getiren Viber’in anlık bildirim özelliği uygulama kapalı olsa bile mesaj veya aramaları kaçırmamanızı sağlıyor.

Yaptığı yeniliklerle anlık mesajlaşma ve iletişim dünyasındaki konumunu sağlamlaştırmaya çalışan uygulamanın ‘Snapchat’ özelliği kullanıcının çektiği fotoğrafı göndermeden önce üzerine çizim yapabilmesini veya metin yazabilmesini sağlıyor. Windows ve Mac OS için çıkardığı kullanım uygulamalarıyla kullanıcıları mutlu eden Viber yenilenen ses motorlarıyla bağlantı kalitesi düşük olan ağlarda da, yüksek olanlarında da daha yüksek ses kalitesi sunuyor. Video mesaj gönderme özelliğini de kullanıma sunan uygulama bütünüyle ücretsiz ve reklam yayınlamıyor. Uygulamada mevcut durumda Türkçe kullanılabiliyor, gelen güncellemeden sonra ise 16 yeni dil desteği eklendi. Yeni yüz ifadeleri ve kullanıcının karşı tarafın iletisini gördüğünden haberdar olabilme özelliği Viber’da yapılan irili ufaklı iyileştirmeler arasında yer alıyor.

Arkadaşlarınıza doodle’lar göndermenize veya fotoğraflarınızı yeniden düzenleyip onlarla paylaşmanıza imkan veren Viber uygulaması kişi listenizle senkronize olarak uygulamayı başka kimlerin kullandığını tespit ediyor.

Sinan

Yazar: Sinan

#editör

26 yaşındaki editör Çukurova Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi mezunu. Özellikle teknoloji dünyasındaki yenilikleri paylaşmayı sever ve bu paylaşımlardan bir şeyler öğrenilmesini ister.

391 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.