• 1524 içerik
  • 24 kategori
  • 2947 yorum

Viber Uygulaması Artık Masaüstünde!

Viber, Android ve iOS kullanıcılarının WhatsApp’tan sonra en çok tercih ettikleri arama ve mesajlaşma uygulamalarından biri. Özellikle bir süre önce gelen yeni güncellemesiyle kullanıcı sayısı daha da arttı. Artık Viber bilgisayar üzerinden de kullanılabiliyor. Aynı şekil tüm rehberinizi senkronize ederek bilgisayar üzerinden hem arama yapabilecek hem de mesajlaşabileceksiniz.

Peki Viber bilgisayar üzerinden nasıl kullanılıyor?

Öncellikle Viber, PC, Mac ve Linux üzerinden kurulabiliyor. Yükleme işlemi çok basit ve kolaylıkla yüklenebiliyor.

Viber’i bilgisayarınıza yüklemek için, Viber’in kendi internet sitesini ziyaret edin. Tabi öncelikle bir Viber hesabınızın olması gerekiyor. Aksi taktirde bu uygulama bilgisayara kurulur ama çalışmaz.

Siteden Viber’i indirip yükledikten sonra bu uygulamayı akıllı telefonunuzda kullanıp kullanmadığınız sorulacaktır. Siz Evet’i işaretleyerek devam edin. Daha sonra ülke kodu ve cep numaranızı gireceksiniz. Bu şekilde telefonunuza bir aktivasyon kodu gönderilecek. Bazen ilk gelen kod çalışmayabilir. O yüzden 2. bir kod istemekte bir sakınca yok.

Aktivasyon kodu geldikten sonra bilgisayarınız üzerinden bu kodu girin. Bu sayede bilgisayarınız ve telefonunuzdaki Viber uygulaması arasında bir bağlantı kurulacak. Bu şekilde ücretsiz aramaları ve mesajlaşmaları bilgisayarınız üzerinden rahatlıkla gerçekleştirebileceksiniz.

Funda

Yazar: Funda

#editör

Eskişehir Anadolu Üni. Kimya mezunu. Kimya onun için vazgeçilmez olsa da, Medya ve Teknolojiye ilgisini geliştirerek, hayatına bu yönde devam etmekte.

517 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.