Vjay – iOS Video Düzenleme Uygulaması

Youtube üzerinden müzik yapan kişilerin videolarını izlemişsinizdir. Hani bir ekranı 4’e bölerler ve 4 ekranın birinde elektro gitar birinde bass gitar bateri gibi enstrümanlar çalıp hepsini bir ekranda gösterirler hem yaptığı müziği hem kendi çalmıştır bir gruba ihtiyacı olmadan hem de videolarını kendi düzenlemiştir. Evet belki müzik yeteneğiniz olmayabilir ama kendi yaratıcılığınızı bu programla kullanarak değişik videoları rahat bi şekilde yapabilirsiniz.

Karşımızda vjay uygulaması var basit olarak anlatmak gerekirse sizin çektiğiniz iki videoyu üst üste koyma yada aynı anda başlatıp tek ekranı ikiye bölme vs gibi efektlerle güzel videolar çıkarabilceğiniz bir uygulama.

Uygulamayı ilk açtığımızda karşımıza gelen ekran görüntüsü : vjay1

Belki size ilk görüntü biraz karışık gelicektir ama aslında herşey çok kolay bu programda. Ortada gördüğünüz kırmızı(rec) tuşunun sağı ve solunda gördüğünüz  media simgesinden isterseniz mağazada olan müzikleri isterseniz İOS cihazınızda bulunan video ve müzikleri ekleyebilirsiniz.

Ben daha açıklayıcı olsun diye kendi videolarımdan oluşan bir ekran görüntüsü paylaşmak istiyorum sizinle aşağıdaki ekranda gördüğünüz gibi 2 ekranada video ekleyip bunları aynı anda başlatabiliyorsunuz.

vjay2

Ve bir  ayrıntı daha çektiğimiz iki videoda çeşitli efektler uyguluyabiliyoruz bunlar yukardaki ekranda gördüğünüz gibi Blend,cube,swap,grid,mosaic,push gibi çeşitli ve eğlenceli efektler. Videoya verdiğimiz görüntü efektleri dışında sesimizin hızıyla bile oynayabiliyoruz. Ve geçen hafta apple store üzerinden editörün seçimi olan uygulama tamamen ücretsiz.

Onur
Yazar: Onur #editör

Selçuk Üniversitesi Harita Mühendisliği öğrencisi. Aynı zamanda iOS editörü, büyük bir Apple hayranı, müzisyen.

80 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.

bu yazıya 1 yorum var
erdinc 17 Temmuz 2013 / 10:25

bir örnek videonuzu izleseydik iyi olurdu…