• 1524 içerik
  • 24 kategori
  • 2947 yorum

WhatApp Dolandırıcıları İçin Önemli Karar!

Popüler mesajlaşma uygulamalarından WhatsApp, kullanırken dikkat etmemiz gereken bir uygulama haline geliyor. Kişilerin cep numaralarıyla birlikte eşzamanlı çalışan bu uygulama, tanımadığınız birinin numaranızı öğrendiği taktirde sizinle konuşmasına da izin veriyor. Bu nedenle WhatsApp uygulaması, dolandırıcıların yakın takibi altına girdi.

Son zamanlarda bu tip dolandırma durumlarının çoğalması, konunun yargıya taşınmasına neden oldu. Ülkemizde yer alan bir İtalyan firma, bir avukatın şikayeti üzerine banka ve kredi gibi kurumların amaç dışı kullanma suçundan davalık oldu.

Uzun zamandır birçok kullanıcıya WhatsApp üzerinden gelen “uygulamanın kullanım süresi bitmek üzere, yenilemeniz gerek” gibi mesajlar hiçbir sonuca varmıyordu. Ancak avukatın şikayeti sayesinde yeni bir karar alınmış oldu.

Diğer bütün dolandırıcıların ortaya çıkması için avukat Murat Eltutan, herkesin bu tarz mesajları yargıya bildirmelerini rica ediyor.

Funda

Yazar: Funda

#editör

Eskişehir Anadolu Üni. Kimya mezunu. Kimya onun için vazgeçilmez olsa da, Medya ve Teknolojiye ilgisini geliştirerek, hayatına bu yönde devam etmekte.

517 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.