WhatsApp 700 Milyon Aktif Kullanıcıya Ulaştı

  • - 27 Ocak 2015

Facebook’un, WhatsApp’ı almasının üzerinden çok da uzun süre geçmedi. Ancak Facebook tarafından satın alınmasıyla aylık aktif kullanıcı sayısında gözle görülür bir artış yaşandı. Artık WhatsApp’ın kendisiyle rekabet ettiğini söylememiz yanlış olmayacaktır.

2014’ün Ağustos ayında bir yazı hazırlamıştık. Bu yazıda WhatsApp’ın 600 milyon aylık kullanıcıya eriştiğini duyurmuştuk. Ama aradan geçen sadece 5 ayda 100 milyon kişilik artış görülmesi, WhatsApp’ın ne kadar büyük bir uygulama olduğunun kanıtı.

WhatsApp’ın kurucusu Jan Koum’un kendi ağzından çıkan, daha doğrusu Facebook hesabından paylaşılan şu cümlelere kulak verelim:

Bugün, WhatsApp olarak 700 milyon aktif kullanıcıya ulaşmanın heyecanı içerisindeyiz. Ayrıca kullanıcılarımız her gün 30 milyar mesaj gönderiyorlar. 2015 Yılında da bu büyümenin heyecanı ile ilk günkü gibi çalışacağız.

Tüm bu gelişmelerle birlikte artık masaüstü uygulamasının da kullanılabilir hâle geldiği WhatsApp’ın, Viber gibi rakiplerine her geçen gün fark attığı görüşündeyiz. Önümüzdeki aylarda bakalım WhatsApp’ın kullanıcı kitlesi ve mesajlaşma sayısı ne yönde değişim gösterecek.

Görüntülemeler
79

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.