• 1524 içerik
  • 24 kategori
  • 2947 yorum

WhatsApp, Android İçin Güncellendi!

WhatsApp uygulaması, Android kullanıcıları için güncellendi. Güncelleme ile birlikte birkaç özellik de beraberinde geldi. İşte detaylar…

En çok kullanılan mesajlaşma uygulamalarından biri olan WhatsApp, yenilenmeye devam ediyor. Son olarak Android için güncellenen uygulama, beta sürümünde test edilen özellikleri kullanıcılarına sundu. Android’in uygulama marketi Google Play Store’dan indirilen WhatsApp’ın yeni sürümünde kişileri sessize alma özelliği dikkat çekiyor.

Sessize alma özelliği, WhatsApp’da yalnızca grup konuşmalarında geçerli oluyordu. Yeni gelen güncelleme ile bu özellik artık kişisel konuşmalarda da geçerli olacak. Ayrıca yapılan konuşmalar okundu yada okunmadı olarak işaretlenebilecek.

Yayınlanan özelliklerden biri de yeni emojiler oluyor. Yepyeni emojilerin yanı sıra var olan emojilerin renklerini değiştirebileceksiniz. Böylece beğendiğiniz emojinin rengini değiştirerek yeni bir emoji yarabileceksiniz.

Tüm bu yeniliklerin yanında WhatsApp’ta arama kalitesini düşürebilmeniz sağlanıyor. Böylelikle veri kullanımını azaltmış oluyorsunuz. Ayrıca ilgilenenlere dil seçenekleri arasına Bengali ve Urdu da eklendi.

Funda

Yazar: Funda

#editör

Eskişehir Anadolu Üni. Kimya mezunu. Kimya onun için vazgeçilmez olsa da, Medya ve Teknolojiye ilgisini geliştirerek, hayatına bu yönde devam etmekte.

517 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.