• 1528 içerik
  • 24 kategori
  • 2954 yorum

WhatsApp, Android İçin Yeni Özellikler Sunuyor!

iOS için büyük önem taşıyan bir güncelleme birkaç ay önce kullanıma sunulmuştu. Bu güncelleme ile beraber ses kaydı sırasında kaydet simgesine basma zorunluluğu ortadan kalkmıştı. Böylelikle sesli mesajlar daha rahat gönderilmeye başladı. Bu özellik şimdiyse Android kullanıcıları için yayınlanacak.

iOS kullanıcıların uzun süredir kullandığı bas konuş özelliği, artık Android destekli cihazlarda da olacak. Kayıt tuşuna bir defa bastıktan sonra kayıt kilitlenecek ve parmağınızı kaldırarak da ses kaydı yapabileceksiniz.

Beta sürümünde yer alacak olan bu özelliğin yanı sıra başka bir yenilik daha göze çarpıyor. Güncellemenin sunduğu diğer özellik ise sticker paketlerini yüklemeden önce cihazda kapladıkları yerin görebilecek olması. Bu sayede veri kullanımını takip etmek daha kolay hale gelecek. Bu özelliklerin hangi tarihte yayınlanacağı henüz belli olmasa da çok yakında gelmesi bekleniyor.

Funda

Yazar: Funda

#editör

Eskişehir Anadolu Üni. Kimya mezunu. Kimya onun için vazgeçilmez olsa da, Medya ve Teknolojiye ilgisini geliştirerek, hayatına bu yönde devam etmekte.

521 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.