WhatsApp – Anlık Mesajlaşma Uygulaması

Akıllı cihazlarda en çok kullanılan birisi de anlık mesajlaşma uygulamalarıdır. Bu uygulamaları bu kadar kullanışlı yapan ise sağladığı kolaylıktır.

Günümüze kadar cep telefonları üzerinde yazışma genelde SMS ile yapılıyordu. SMS hem pahalı olması hem de kullanışsız olması sebebi ile olacak ki günden güne popülerliğini yitiriyor.

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi akıllı cihazlar ile kullanışlılık günden güne artıyor. Bunu sağlayan uygulamalardan birisi de şüphesiz ki WhatsApp‘tır.

WhatsApp uygulama yüklü akıllı cihazlar arasında anlık olarak mesajlaşmayı sağlayan uygulamadır. WhatsApp kullanmak için ister bir Wi-Fi isterse bir mobil veri internet bağlantınızın olması şart.

Android, iOS ve Windows Mobile platformlarında kullanılabilen WhatsApp ile sadece metin olarak mesajlaşmıyor ayrıca dosya paylaşımı da yapabiliyorsunuz. Bununla da kalmayarak WhatsApp ile Google Maps konumunuzu paylaşabiliyorsunuz.

WhatsApp ile konuşmaya başlamak için öncelikle aşağıdaki bağlantılardan cihazınıza uygun WhatsApp’ı indiriyorsunuz. Daha sonra WhatsApp kurulumunu yapıyorsunuz. Şimdi geldi WhatsApp’ı rehberiniz ile senkronize etmeye.

WhatsApp’da ilk kurulumda telefon numaranızı giriyorsunuz. Bu sayede uygulama WhatsApp uygulaması kullanan arkadaşlarınızı önünüze getiriyor. WhatsApp kurulumunu az bir mobil bilgisi olanın bile yapabileceğini düşünüyoruz.

Uygulamayı bu kadar kullanışlı kılan özelliklerden birisi de ikonları. Birbirinde sevimli onlarca ikonu bulunan uygulamayı seveceğinizi düşünüyoruz.

Şimdi gelelim WhatsApp’ı indirebileceğiniz linklere,

  • Eğer iOS (iPhone, iPad) işletim sistemli bir cihaz kullanıyorsanız buradaki,
  • Android işletim sistemli bir cihaz kullanıyorsanız buradaki,
  • Windows Mobile işletim sistemli bir cihaz kullanıyorsanız da buradaki linke tıklayarak WhatsApp’ı indirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yukarı git