• 1527 içerik
  • 24 kategori
  • 2954 yorum

WhatsApp Artık Mesajları Şifreleyecek!

Akıllı telefonların mesajlaşmak için en çok tercih ettiği uygulamalardan biri olan WhatsApp’tan yeni bir haber daha var. Mavi Tik özelliği daha gündemden düşmemişken şimdi de mesajları şifreleme özelliği ortaya çıktı. Bu şifreleme özelliği ise ilk kez Android’li cihazlara gelecek.

WhatsApp bu yeni özelliği ile güvenlik açısından kullanıcılarının güvenini sağlamaya devam ediyor. WhatsApp, bu şifreleme özelliği için Open Whister Systems şirketiyle anlaştı. Kullanıcılar artık birbirlerine mesaj gönderirken şifreli olarak iletebilecek.

İlk olarak Android’e gelecek olsa da ne zaman yayınlanacağı belli olmayan bu özelliğin iOS için ise ne zaman geleceği bilinmiyor. Bu yeni özellik sayesinde artık mesajlar başka birinin eline geçse de çözülemeyecek.

WhatsApp, şuanda 600 milyona yakın kullanıcısı bulunan popüler bir uygulama. Şifreleme sayesinde mesajlar yalnızca gönderen ve alıcıya şifresiz olacak. Bu koruma sistemi TextSecure ile gerçekleşecek. TextSecure, NSA gizli belgelerini ortaya çıkaran bir kurumun eski bir çalışanından önce övgü almıştı.

Funda

Yazar: Funda

#editör

Eskişehir Anadolu Üni. Kimya mezunu. Kimya onun için vazgeçilmez olsa da, Medya ve Teknolojiye ilgisini geliştirerek, hayatına bu yönde devam etmekte.

520 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.