• 1536 içerik
  • 24 kategori
  • 2954 yorum

WhatsApp Depolama Sorunu Çözüldü!

En sık kullanılan mesajlaşma uygulamalarından biri olan WhatsApp, çeşitli özellikleriyle kullanıcıların vazgeçilmezi olsa da depolama alanının yetersizliği en çok şikayet edilen konulardan biri haline geldi. WhatsApp, Google ile işbirliği yaparak bu soruna çözüm getirmeyi başardı. Bundan böyle limit problemi yaşanmadan bütün veriler Google Drive sayesinde saklanabilecek.

Google Driver’ın sunmuş olduğu bu hizmet uygulamada aktif rol oynasa da kullanılan alanın sınırı sorun yaratıyordu. 12 Kasım’dan itibaren bu sorun çözülüyor ve uygulama, yedeklenen verileri sınırsız olarak saklama imkanı tanıyor. Ancak WhatsApp’ın yüklü olduğu cihazda Google Play’in tüm servislerinin aktif olması şart. Bu sayede cihaz sıfırlandığında ya da telefonunuzu yenilediğinizde yedeğiniz hiçbir şekilde kaybolmamış olacak.

Verilerinizi yedeklemek için yapmanız gereken birkaç işlem bulunuyor. Öncelikle WhatsApp uygulamasını açın ve ayarlar bölümünde sohbetler – sohbet yedeği adımlarını izleyin. Daha sonra Google Drive’a yedekle seçeneğine tıklayın ve karşınıza çıkan seçeneklerden “asla” dışındakilerden birini işaretleyin. Yedekleme yapacağınız Google hesabını seçtikten sonra yedeklemede kullanılacak olan bağlantı ağını seçin ve yedekleme bağlantısına tıklayın. Son olarak tüm bu işlemlerin iPhone’larda yapılamadığının altını çizelim.

Funda

Yazar: Funda

#editör

Eskişehir Anadolu Üni. Kimya mezunu. Kimya onun için vazgeçilmez olsa da, Medya ve Teknolojiye ilgisini geliştirerek, hayatına bu yönde devam etmekte.

529 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.